Życie Uczelni nr 151

  W walce z koronawirusem

2020-03-16
.

W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 Politechnika Łódzka podjęła działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wzrostu liczby zachorowań. W uczelni działa Sztab Antykryzysowy, którym kieruje prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds. kształcenia.

Na stronie http://koronawirus.p.lodz.pl publikowane są bieżące informacje związane z zaistniałą sytuacją.  Dobre miejsce PŁ w EngiRank

2020-03-13
W czasie zajęć

Fundacja Perspektywy we współpracy z Foundation for the Development of the Education System – FRSE przygotowała pierwszą edycję EngiRank – zestawienia oceniającego i klasyfikującego uczelnie kształcące inżynierów. Ranking jest wynikiem analizy 81 instytucji szkolnictwa wyższego o silnym profilu „inżynieria i technologia” w 13 krajach europejskich: Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Estonii, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Malcie, Polsce, Rumunii, Słowacji i Słowenii.
  Sekunda od Tokio

2020-03-04
Trener Tomasz Lewiński mowił o sukces zawodników w mistrzostwach Polski
Jacek Szabela

Grupa pływaków reprezentujących KU AZS PŁ spotkała się z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem. Zawodnicy trenowani przez Tomasza Lewińskiego i Łukasza Przybysza zakończyli sezon zimowy z dużym dorobkiem medalowym. W imprezach rangi Mistrzostw Polski rozgrywanych pod koniec minionego roku zdobyli 15 medali, w tym 6 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

   PŁ i Renault wspólnie o elektromobilności

2020-03-04
Konferencja odbyła się w Centrum Współpracy Miedzynarodowej
Jacek Szabela

W Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja „Elektromobilność 2020” zorganizowana razem z łódzkim dealerem samochodów Renault – Jaszpol.

Pomysł na wydarzenie narodził się w odpowiedzi na rosnącą wagę zagadnienia elektromobilności, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Biorąc pod uwagę wymogi Unii Europejskiej dotyczące poprawy jakości powietrza oraz coraz większe kwoty inwestowane przez koncerny w produkcję samochodów elektrycznych, również Polska staje w tej chwili w obliczu wyzwania, jakim jest transport nisko i zeroemisyjny.

   Uczelnia dla ratownictwa medycznego

2020-03-03
Umowę podpisali rektor PŁ prof. Sławomir Wiak i dyrektor WSRM Krzysztof Janecki
Jacek Szabel

Politechnika Łódzka i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego podpisały umowę o współpracy. Planowane inicjatywy mają duże znaczenie społeczne z punktu widzenia zwiększenia jakości świadczeń zdrowotnych udzielanych mieszkańcom.  34. Bal Inżynierii Materiałowej

2020-03-03
Symboliczne rozpoczęcie Balu Inżynierii Materiałowej - przecięcie stalowego łańcucha
Klub Fotograficzny PŁ

Studenci i pracownicy Instytutu Inżynierii Materiałowej oraz Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej zorganizowali 34. Bal Inżynierii Materiałowej. Bawili się na nim w Serenissimie nie tylko studenci i pracownicy PŁ, ale również wielu gości z przemysłu.
  70 lat Katedry Włókien Sztucznych

2020-02-28
W Katedrze powstają włókna o specjalnych właściwościach, np. termochromowe

Obchodząca swój jubileusz Katedra Włókien Sztucznych jest dziś, po zmianach organizacyjnych, częścią nowej jednostki - Katedry Inżynierii Mechanicznej, Informatyki Technicznej i Chemii Materiałów Polimerowych. Pracownicy Katedry pamiętają o swojej historii oraz o osobach, które tę wspaniałą przeszłość tworzyły, są jednak mocno osadzeni w teraźniejszości i jej realiach, prowadząc badania ściśle związane ze współczesnymi problemami nauki.  Centrum Kompetencji 5G

2020-02-28
Pracownia Centrum Kompetencji 5G
Jacek Szabela

Wdrożenie technologii 5G w województwie łódzkim oraz utworzenie Portalu Komunikacyjnego 5G było tematem naukowej konferencji zorganizowanej przez Politechnikę Łódzką oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.