Ewa Chojnacka

  Turbina laureatką konkursu KOKOS

2021-04-27
Zespół pracuje w pomieszczeniach Instytutu Maszyn Przepływowych
GUST

Projekt GUST rozwijany przez studentów z Politechniki Łódzkiej zajął 1. miejsce w kategorii Ecology w Konkursie Konstrukcji Studenckich. Innowacyjność nagrodzonego projektu realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Energetyków tkwi już w samej idei zmniejszenia turbiny wiatrowej do użytku w indywidualnym gospodarstwie domowym.

   Plebiscyt Osobowość Roku

2021-04-27
mat. organizatora

Trwa głosowanie w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020, który w województwie łódzkim prowadzą gazety Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany. Nominację Kapituły Redakcji w kategorii nauka otrzymało dwóch naukowców z Politechniki Łódzkiej: prof. Volodymyr Mosorov i dr Maciej Fronczak.
  Made in Poland dla PŁ

2021-04-21
Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Wojciech Pomarański
Jacek Szabela

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał z rąk prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Wojciecha Pomarańskiego przyznaną Politechnice Łódzkiej nagrodę Made in Poland 2020. - Bardzo cieszy mnie to wyróżnienie, które oznacza, że realizowane przez nas progospodarcze i prokonsumenckie projekty są dostrzegane i doceniane – mówił po spotkaniu.  Współpraca przy innowacjach w branży urządzeń AGD

2021-04-19
Porozumienie podpisali rektor prof. Krzysztof Jóźwik (z prawej) i prezes Fabio Pommella
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka i Whirlpool Company Polska rozpoczną ważną i oczekiwaną przez obie strony współpracę na rzecz rozwoju i edukacji studentów.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Fabio Pommella podpisali list intencyjny, który umożliwi realizację programu praktyk i staży studenckich w ramach działań i projektów prowadzonych przez amerykański koncern w Polsce.

   Wirtualny kompozytor muzyki

2021-04-12
logo projektu

Ewa Kłapcińska, Wiktor Kania i Mateusz Groblewski z Politechniki Łódzkiej zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie studenckim „Black Sea Science 2021”.  Zaprezentowali w nim aplikację FriML, która jest wirtualnym kompozytorem muzyki opartym na uczeniu maszynowym. Laureaci są studentami informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.


  Intelligent Hives w finale Microsoft Imagine Cup

2021-03-19
Urządzenie Inteligentne Ule
arch. projektu

Międzynarodowy konkurs Microsoft Imagine Cup to wydarzenie gromadzące tysiące fanów z całego świata. Sukces w rywalizacji jest nadzieją na rozwój i doskonalenie zgłoszonego projektu oraz impulsem do dalszej kariery. Tegoroczna 19. edycja, mimo zdalnej formy, zgromadziła setki zespołów z całego świata. Do finału zakwalifikowało się 38 projektów, w tym jeden z Polski, prowadzony przez studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej.