Szukaj

Realne wyzwania biznesowe w formie międzynarodowego hackathonu – BIP na Politechnice Łódzkiej

arch. uczestników BIP 2026
Uczestnicy BIP podczas wprowadzenia do hackathonu

W dniach 8–12 czerwca 2026 r. Politechnika Łódzka była gospodarzem międzynarodowego programu Blended Intensive Programme (BIP), realizowanego w ramach sieci ECIU. Cała inicjatywa była koordynowana przez zespół: Sebastian Bakalarczyk, Agnieszka Pietras oraz Iwona Staniec. Programy „Digital Development Roadmaps” oraz „Digital Maturity Auditing and Process Optimization” przyciągnęły studentów z uniwersytetów z Finlandii, Francji, Włoch, Łotwy, Węgier, Niemiec, Estonii, Litwy i Polski, którzy w ramach hackathonu pracowali w międzynarodowych zespołach intensywnie przez kilka dni nad rzeczywistymi problemami biznesowymi. 



Badania nagrodzone przez ORLEN

arch. organizatorów
Laureaci konkursu, pierwsza z lewej dr inż. Ewelina Sobolewska

W Muzeum Gazowni Warszawskiej podczas konferencji ORLEN Biomethane Meeting (16 czerwca 2026 r.) ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące technologii biogazu i biometanu, organizowanego przez ORLEN. II miejsce w kategorii „Rozprawa doktorska” zdobyła dr inż. Ewelina Sobolewska.



Siła relacji, doświadczenia i współpracy

Marcin Szmidt
Pracodawcy biorący udział w konkursie "Najlepszy Pracodawca"

Inspirujące spotkania, wymiana doświadczeń, nowe perspektywy zawodowe i partnerstwo, które realnie wpływa na rozwój młodych talentów – tak można podsumować galę zorganizowaną 17 czerwca 2026 roku w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie stało się zwieńczeniem dwóch ważnych inicjatyw realizowanych przez Biuro Karier PŁ: II edycji programu mentoringowego „Siła Wspólnoty” oraz VII edycji konkursu na „Najlepszego Pracodawcę województwa łódzkiego według studentów PŁ”.

Zdjęcia z wydarzenia



Sukces studentów Politechniki Łódzkiej w Pierwszym Akademickim Pucharze Polski w golfie

Mikołaj Cholaś
Na polu golfowym

Na Pomorzu na polu Postołowo Golf & Country Club odbył się 30 maja pierwszy Akademicki Puchar Polski w golfie. Wzięło w nim udział prawie 80 uczestników z 18 polskich uczelni, w tym dwoje studentów Politechniki Łódzkiej, którzy zanotowali bardzo dobre występy zajmując miejsca na podium w swoich klasyfikacjach.



Bank z medalami rozbity - 15 medali dla Politechniki Łódzkiej na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Lekkoatletyce

Teresa Biela Jesionowska
Lekkoatlecie z PŁ

Studenci Politechniki Łódzkiej po raz kolejny udowodnili, że pasja, determinacja oraz systematyczna praca prowadzą do znakomitych wyników. Zawodom lekkoatletycznym rozegranym w dniach 12-14 czerwca 2026 r. w Gdańsku towarzyszyły niesamowite emocje, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 




Politechnika Łódzka wyróżniona za zaangażowanie w honorowe krwiodawstwo

arch. prywatne
Rektor prof. Krzysztof Jóźwik odebrał wyróżnienie dla PŁ

Są takie działania, których efektów nie da się zmierzyć liczbą punktów, publikacji czy zrealizowanych projektów. Ich wartość wyraża się w uratowanym zdrowiu, a często także życiu drugiego człowieka. Tegoroczny Światowy Dzień Krwiodawcy przyniósł Politechnice Łódzkiej wyjątkowy powód do dumy.



Współpraca Politechniki Łódzkiej z firmą TDK

Domenico Fiorinelli
Prezentacja studenta z Uniwersytetu Neapolitańskiego, aktualnie przebywającego w PŁ

9 czerwca 2026 r. przedstawiciele Wydziału Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej uczestniczyli w corocznej Konferencji Dystrybutorów japońskiej firmy TDK, specjalizującej się w produkcji komponentów elektronicznych.

 



Międzynarodowe warsztaty „Miasto, które rozumiem”

Joanna Matuszewska
Studenci pracowali pod opieką Jose Peral Lopeza oraz architektów z PŁ

W dniach 10–11 czerwca w Politechnice Łódzkiej odbyły się warsztaty pt. „Miasto, które rozumiem. Szkoła dostępności Jose Peral Lopeza / The City I Understand”, finansowane z programu Miasto Łódź „Łódź dla nauki – granty na inicjatywy akademickie 2026”. 

Wydarzenie zgromadziło studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zainteresowanych tematyką dostępności i projektowania przestrzeni przyjaznych wszystkim użytkownikom.

 



Nowa kategoria półproduktów funkcjonalnych dla przemysłu spożywczego

Marcin Szmidt
Dr Ilona Motyl w laboratorium Katedry Biotechnologii Środowiskowej

Politechnika Łódzka bierze udział w projekcie „Fermentowane wsady warzywne o cechach prebiotycznych i postbiotycznych – nowa kategoria półproduktów funkcjonalnych dla przemysłu spożywczego”. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) w ramach działania „Ścieżka SMART”.