opr. Ewa Chojnacka


  Lubi biegać

Dr inż. Magdalena Gajek z medalem
arch. prywatne

Dr inż. Magdalena Gajek z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej zajęła 3. miejsce w klasyfikacji akademickiej wykładowców w Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. W tym roku odbyła się już jego 18. edycja i dodatkowo miała rangę Mistrzostw Polski w półmaratonie. Było to wydarzenie, które przyciągnęło tysiące uczestników z Polski i zagranicy.



  Pomoc w leczeniu tętniaków mózgowych

Dr inż. Zbigniew Tyfa, laureat programu LIDER
arch. prywatne

Laureaci XIV edycji programu LIDER zostali ogłoszeni podczas uroczystej gali w Warszawie. Wśród 41 laureatów i laureatek jest dr inż. Zbigniew Tyfa, naukowiec z Instytutu Maszyn Przepływowych. Jest on autorem projektu „Matematyczne wspomaganie przewidywania skutków leczenia tętniaków wewnątrzczaszkowych”, na którego realizację otrzymał niemalże 1,8 miliona złotych.

 



  Veolia dla FAMI

Od lewej prezes Anna Kędziora-Szwagrzak, obok dyrektor Dorota Piotrowska
Sławomir Witeska

Projekt Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) zadebiutował w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE w 2017 roku. Nowatorska koncepcja spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem uczniów, ich rodziców i nauczycieli, dlatego też od tego czasu wraz z inauguracją roku akademickiego odbywa się inauguracja kolejnej edycji Akademii.

W tym roku FAMI zyskało pierwszego strategicznego partnera biznesowego. Została nim firma Veolia Energia Łódź S.A., z którą Politechnika Łódzka prowadzi współpracę w wielu obszarach nauki i kształcenia.



  24 kobiety na 2024 rok

Fragment strony z artykułem

W lutowym wydaniu „Forbes Women” opublikowano listę 24 kobiet, które warto obserwować w 2024 roku. Zdaniem jury złożonego z liderek firm i organizacji są to postaci, które mogą inspirować inne kobiety. Wśród nich jest dr inż. Joanna Grzelczyk z Instytutu Technologii i Analizy Żywności.

 




  Fantom dla urologów

Fantom dla badań za pomocą tomografii ultradźwiękowej
Dorota Ziąbka

Politechnika Łódzka wspólnie z Centrum Badawczo-Rozwojowym Netrix SA z Lublina oraz Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” realizowała w latach 2021-2023 projekt UROTOM. Prace prowadzone były przez Instytut Informatyki Stosowanej we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej oraz Instytutem Automatyki.