Rozmaitości

  Wspomnienie - Prof. dr hab. inż. Izabella Krucińska (1953-2023)

2023-06-30
Prof. Izabella Krucińska
Jacek Szabela

28 maja 2023 roku odeszła od nas Profesor Izabella Krucińska wspaniała Uczona, wybitny włókiennik, ceniony specjalista w zakresie metrologii włókienniczej, towaroznawstwa i inżynierii materiałowej. Była wzorem rzetelnej postawy naukowej i pasji badawczej, realizowanej z oddaniem dla dobra naszej Uczelni. Była też szanowanym nauczycielem akademickim, wychowała wiele roczników badaczy i studentów. W latach 2002-2008 pełniła funkcję dziekana Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Była dyrektorem Instytutu Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych.
  Wicemistrzowie na piasku

2023-06-23
Wicemistrzowie Polski, od lewej Maciej Kaszewiak i Miłosz Kruk
Piotr Piotrowski

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji Politechniki Łódzkiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Nasi zawodnicy Maciej Kaszewiak, student z Wydziału Organizacji i Zarządzania i Miłosz Kruk, student z Wydziału Chemicznego zdobyli tytuł wicemistrza Polski. Trenerem zawodników jest mgr Piotr Piotrowski z Centrum Sportu PŁ.

   Miasto nadziei i niepewności

2023-06-21
Dr Marta Miaskowska zaprezentowała film dokumentalny opowiadający o stolicy Bangladeszu
Jacek Szabela

Ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury” gościło - jak zawsze - w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Tym razem jednak to miejsce stało się prawdziwą salą kinową. Wszystko za sprawą pokazu filmu dokumentalnego „Wheels of Hope - W drodze po nadzieję”. Ten niezwykły obraz opowiada o stolicy Bangladeszu - Dhace i powstał pod kierunkiem dr Marty Miaskowskiej z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ, w ramach współpracy z Daffodil International University.

   Aerobik sportowy

2023-05-11
Najlepszy zespół wśród uczelni technicznych
Michał Szymański

W Akademickim Centrum Sportowo Dydaktycznym Zatoka Sportu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. W imprezie tej wzięła udział rekordowa liczba 131 zawodników z 18 uczelni z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach solistów i solistek, duetów, trójek i zespołów, łącznie prezentując się w 167 występach. Dwunastoosobowa reprezentacja Politechniki Łódzkiej pokazała się z bardzo dobrej strony i dzięki sukcesom w poszczególnych kategoriach zajęła IV miejsce w kategorii generalnej, a I miejsce w kategorii uczelni technicznych.  Kwietniowo i… operowo

2023-04-27
Danuta Dudzińska - sopranistka z prowadzącą CzFK dr hab. Anną Jeremus-Lewandowską
Hieronim Lewandowski

Już po raz kolejny w tym roku, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej gościła spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem na scenie pojawiła się Danuta Dudzińska - sopranistka przez wiele lat współpracująca z Teatrem Wielkim w Łodzi.