Rozmaitości


  Sukces na Srebrnej Sztandze

2021-11-16
Hubert Krokowicz
Adrian Stykowski

Student Politechniki Łódzkiej Hubert Krokowicz z Wydziału BAIŚ wraz z trenerem Centrum Sportu Marcinem Laśkiewiczem wzięli udział w 41 edycji międzynarodowych zawodów Srebrna Sztanga w podnoszeniu ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami. Naszemu reprezentantowi wsparcia udzieliło BON PŁ Zawody odbyły się w dniach 12-14.11.2021 we Wrocławiu i zgromadziły ponad 150 zawodników z Polski, Słowacji, Węgier i Arabii Saudyjskiej
  Recepta na zdrowie psychiczne

2021-07-08
mat. ilustracyjny

Trudny czas pandemii wśród wielu problemów przyniósł te związane z naszym zdrowiem psychicznym. Czy umiemy sobie z tym poradzić i zadbać o nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak sobie poradzić i zadbać o dobrą kondycje psychiczną podpowiada Ewa Worotyńska-Kos, psycholog, doradca zawodowy i personalny.

Ludzie nie przykładają dostatecznej uwagi do troski o zdrowie psychiczne. Nie ma zdrowia fizycznego bez zdrowia psychicznego. Gdy jesteśmy niewyspani, źle odżywieni, funkcjonujemy bez aktywności fizycznej, to wcześniej, czy późnej odbije się to na naszej psychice. Nasze ciało często wie lepiej czego nam potrzeba, a więc starajmy się go słuchać.  Artystyczne notatki z czasu pandemii

2021-03-16
plakat cyklu
dr Monika Czarska

Lock and keys to wystawa w odcinkach tworzona w trudnym i pełnym wyzwań czasie pandemii i kolejnych lockdown’ów. Prezentuje ona prace studentów wzornictwa i inżynierii wzornictwa przemysłowego z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Tworzenie – projektów, zdjęć, obrazów, rysunków, grafik czy animacji – to sposób na przetrwanie, podręczny zestaw „kluczy”, umożliwiających wydostanie się z zamknięcia lub przeciwnie – bezpieczną izolację.

   Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie w Łodzi

2021-02-26
Komitet Organizacyjny EUG Lodz 2022
Jacek Szabela

W 2022 r. Politechnika Łódzka będzie organizatorem European Universities Games (EUG) - największej sportowej imprezy dla studentów w Europie.

Wspólny wniosek Politechniki Łódzkiej, miasta Łodzi i Akademickiego Związku Sportowego o prawo do organizacji EUG został zatwierdzony w 2018 roku podczas Zgromadzenia Generalnego EUSA – Europejskiego Związku Sportu Akademickiego. To organizacja działająca od ponad 20 lat, zrzeszająca 46 delegatów państw z całej Europy. Jej sztandarowym wydarzeniem, największym świętem sportu akademickiego są EUG, organizowane co 2 lata w różnych miastach.

   Galeria Politechnika działa w sieci

2020-12-23
Najnowsza wirtualna ekspozycja prezentuje pastele Andrzeja Stefana Wiśniewskiego (w środku). Obok dr hab. Izabela Witońska, prof PŁ i dr inż. Witold Staszewski

Najstarsza przestrzeń wystawiennicza w Politechnice Łódzkiej to „Galeria Politechnika” na Wydziale Chemicznym. Organizowane w niej wernisaże zawsze są wydarzeniem ważnym dla ludzi sztuki i nauki. Patronuje im Rektor PŁ, Władze Wydziału Chemicznego i ZNP. Komisarzem wystaw jest dr inż. Witold Staszewski, dbający od wielu lat o zapraszanie artystów, których prace niosą w sobie duży ładunek estetyczny, emocjonalny i poznawczy.

W czasach pandemii działalność „Galerii Politechnika” przeniosła się do internetu.

   Udany debiut skoczków do wody

2020-12-10
Ekipa PŁ przed rozpoczynajacymi się zimowymi Mistrzostwami Polski w skokach do wody
Kazimierz Łukaszewicz

Sekcja skoków do wody KU AZS PŁ zadebiutowała w Mistrzostwa Polski rozegranych w Zatoce Sportu. Wystąpiło ośmioro zawodników i wszyscy zaprezentowali wysoką formę.

Troje startujących zawodników z Politechniki Łódzkiej uzyskało kwalifikacje: Andrzej Rzeszutek i Kaja Skrzek na Mistrzostwa Europy Seniorów oraz Maksymilian Sawoniewicz na Mistrzostwa Europy Juniorów. Pozostali zawodnicy będą mogli powalczyć w dalszej części sezonu.