Emocje godne mundialu
Po historycznym sukcesie podczas AMP w futsalu, wszyscy czekali na popisy naszych dziewczyn na boiskach trawiastych. Ze stolicy województwa pomorskiego piłkarki wróciły z kolejnym pokaźnym pucharem.
Po historycznym sukcesie podczas AMP w futsalu, wszyscy czekali na popisy naszych dziewczyn na boiskach trawiastych. Ze stolicy województwa pomorskiego piłkarki wróciły z kolejnym pokaźnym pucharem.
Na Pomorzu na polu Postołowo Golf & Country Club odbył się 30 maja pierwszy Akademicki Puchar Polski w golfie. Wzięło w nim udział prawie 80 uczestników z 18 polskich uczelni, w tym dwoje studentów Politechniki Łódzkiej, którzy zanotowali bardzo dobre występy zajmując miejsca na podium w swoich klasyfikacjach.
Studenci Politechniki Łódzkiej po raz kolejny udowodnili, że pasja, determinacja oraz systematyczna praca prowadzą do znakomitych wyników. Zawodom lekkoatletycznym rozegranym w dniach 12-14 czerwca 2026 r. w Gdańsku towarzyszyły niesamowite emocje, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Tradycją Politechniki Łódzkiej jest odbywający się w czerwcu Bieg o Puchar JM Rektora. 12 czerwca 2026 r. w Parku Poniatowskiego do rywalizacji stanęło ponad 1000 uczestników. Trasa liczyła niespełna 2,8 km.
Reprezentanci Politechniki Łódzkiej po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką formę podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 22–24 maja 2026 roku w Lublinie. W zawodach wystartowało 25 studentów naszej uczelni, wracając do Łodzi z medalami oraz bardzo wartościowymi wynikami.
Wynik tytułowego działania może być kwestionowany na Politechnice Łódzkiej, jednak spotkanie trzech osobowości nie musi być sumą trzech artystycznych wizji. To znacznie więcej, zwłaszcza w jazzie – tak twierdzi Witold Janiak, założyciel jazzowego trio, którego występ wypełnił program majowego koncertu „Muzyki na Politechnice”.
W Galerii Biblio-Art w Bibliotece Politechniki Łódzkiej odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Macieja Koby „Wycinki”, prezentującej prace z lat 1969–2026. Wystawa jest opowieścią o zmieniających się technologiach i sposobach patrzenia na rzeczywistość, w której – mimo upływu czasu – niezmienna pozostaje fascynacja światłem i obrazem.
Czwarta edycja Międzywydziałowej Ligi Siatkówki dobiegła końca! Decydujące spotkania rozegrane zostały 4 maja 2026 r. w ACSD Zatoka Sportu. Tytuł Mistrzowski pozostał w rękach zawodników Wydziału Organizacji i Zarządzania. Swoje miejsca na podium obroniły także pozostałe Wydziały.
Nasi studenci wspaniale zaprezentowali się na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Szachach zdobywając srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.
W mieście Mikołaja Kopernika do rywalizacji na bieżni w Halowych Mistrzostwach Świata stanęli lekkoatleci (20-22 marca). W reprezentacji Polski nie zabrakło także zawodników z Politechniki Łódzkiej, na co dzień reprezentujących barwy AZS Łódź.