Wydarzenia

  Noc pełna wrażeń

2021-10-22
Zadowolony uczestnik warsztatów
Hubert Antolak

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności po raz pierwszy wziął udział w ogólnopolskim festiwalu Noc Innowacji. W tym roku odbyła się jego trzecia edycja.

Pracownicy i studenci Wydziału odpowiadali na pytania związane z biotechnologią, żywnością, ochroną środowiska i kosmetykami, czyniąc to w sposób przystępny i zrozumiały.  Szkolenie - Anteny terminali systemów 5G

2021-10-22
grafika wydarzenia

W ramach projektu DIH5G realizowanego we współpracy z Politechniką Łódzką i firmą Ericsson zaplanowano szkolenie online z zakresu projektowania anten terminali systemów 5G.

Zainteresowani projektowaniem i eksploatacją terminali 5G (ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań technologii Internetu Rzeczy)? A może pracujecie w działach technicznych firm zainteresowanych wdrażaniem technologii 5G?  Łódzkie Eureka za zieloną technologię

2021-10-20
Dr hab. Anna Masek, prof. PŁ dziekuje za przyznaną jej zespołowi nagrodę
źródlo: UMŁ

Zespół chemików pod kierunkiem dr hab. inż. Anny Masek został laureatem prestiżowej nagrody „Łódzkie Eureka”. Wyróżnienie zostało uroczyście wręczone w czasie gali inaugurującej jubileuszowy 20. Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki.

   Nowe projekty Erasmus plus

2021-10-20
VR znajduje coraz szersze zastosowanie w kształceniu
mat: VR Research Lab

Politechnika Łódzka dostała dofinansowanie 1 164 770 euro (ponad 5 milionów złotych) na realizację 4 międzynarodowych projektów w programie Erasmus+. Dotyczą one opracowania innowacyjnych działań edukacyjnych, w tym ze znaczącym wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i technik ICT.

Zaakceptowane wnioski z PŁ stanowią około 15 proc. wszystkich zatwierdzonych do realizacji. Sukces w konkursie przeprowadzonym w ramach akcji AKCJI 2 Partnerstwa na rzecz współpracy w ramach sektora szkolnictwo wyższe to wynik ciężkiej pracy zespołów projektowych naszej uczelni.
  Dwaj Liderzy z PŁ

2021-10-18
logo NCBiR

W XII edycji Programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wśród laureatów wyłoniono dwóch młodych naukowców z Politechniki Łódzkiej. Dr inż. Sylwester Pawęta z Instytutu Inżynierii Materiałowej i mgr inż. Bartłomiej Cybulski z Instytutu Automatyki na realizowane projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości niemal 1,5 miliona złotych każdy.
  Politechnika Łódzka w PUM

2021-10-18
Prorektor prof. Paweł Strumiłło przy tablicy, na której symbolicznie wyrażono chęć przystąpienia do PUM, 18 października 2021
Politechnika Lubelska

Prorektor ds. rozwoju prof. Paweł Strumiłło podpisał deklarację przystąpienia Politechniki Łódzkiej do Polskiej Unii Metrologicznej. Wydarzenie to odbyło się w Politechnice Lubelskiej w czasie Krajowego Forum Integracji Polskiej Metrologii.

   AMU PAN, czyli głos młodych naukowców

2021-10-15
Dr hab. inż. Marta Gmurek, prof. PŁ
arch.prywatne

Dr hab. inż. Marta Gmurek, prof. PŁ z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ została wybrana zastępcą przewodniczącego Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk. Kadencja nowo powołanych władz AMU, na których czele stanął dr Jacek Ł. Kolanowski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, potrwa od 15 grudnia 2021 do 30 czerwca 2024 roku.

   Prestiżowa nagroda dla chemiczki z PŁ

2021-10-08
Prof. Joanna Czaplińska-Kałużna z przyznanym jej Medalem im. Prof. Andrzeja Waksmundzkiego
Jacek Szabela

Prof. Joanna Kałużna-Czaplińska z Politechniki Łódzkiej została tegoroczną laureatką Medalu im. Prof. Andrzeja Waksmundzkiego. Jest to najwyższe wyróżnienie nadawane przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk. Jest ono przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe w chromatografii, dziedzinie uważanej za najważniejszą metodę analizy związków organicznych.