Gala liderów

2020-01-17
Przemawia dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr inż. Wojciech Kamieniecki
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Laureaci X edycji programu LIDER otrzymali na uroczystej gali wyróżnienia oraz symboliczne czeki z rąk wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Grzegorza Wrochny oraz dyrektora NCBR dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego. Z Politechniki Łódzkiej dofinansowanie z programu otrzymało troje naukowców: dr inż. Katarzyna Nawrotek, dr inż. Piotr Reorowicz i mgr inż. Mateusz Kujawiński.

Naukowiec z PŁ w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

2020-01-13
Nowemu członkowi PKA dr hab. inż. Jackowi Kucharskiemu, prof. PŁ (w środku) towarzyszą wicepremier Jarosław Gowin i przewodniczący PKA prof. Krzysztof Diks
Barbara Jura /Biuro PKA

Wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin wręczył powołania nowo wybranym członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023. Wśród powołanych jest dr hab. inż. Jacek Kucharski, prof. PŁ, który będzie pracował w 13 osobowym zespole nauk inżynieryjno-technicznych. Pierwsze posiedzenie plenarne PKA odbyło się 8 stycznia 2020 r.

Wspomnienie - Profesor Tadeusz Paryjczak (1932 –2019)

2020-01-10
Prof. Tadeusz Paryjczak
Jacek Szabela

30 października 2019 roku Senat Politechniki Łódzkiej podjął Uchwałę o nadaniu auli mieszczącej się w gmachu konferencyjno-dydaktycznym Alchemium Wydziału Chemicznego imienia prof. Tadeusza Paryjczaka. Jest to wyraz uznania dla wybitnych zasług Profesora, którego społeczność akademicka uczelni pożegnała w minionym roku.

Naukowcy przyszłości

2019-12-06
Nagroda w kategrii Naukowiec Przyszłości
Łukasz Adrian

W czasie 4. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju (28-29 listopada 2019 r.) wręczono nagrody za nowatorskie technologie i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Laureatami w kategorii Naukowiec Przyszłości 2019 zostało troje badaczy z Politechniki Łódzkiej. Nagroda została przyznana za realizację projektów, przy czym kluczowa jest ich aplikacyjność.