Wydarzenia

  Dla środowiska i mieszkańców RSM Bawełna w Łodzi

2020-03-23
Od lewej: z Veolia Eneria Łódź Sławomir Jankowski, dyr. ds. rozwoju i Anna Kędziora-Szwagrzak, dyr. generalny, RSM Bawełna: Sylwester Pokorski, prezes zarządu i Tadeusz Szymański, wiceprezes, Artur Leśniak, prezes Zarządu Sart i prorektor Dariusz Gawin

Przedstawiciele Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Bawełna” w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Veolii Energia Łódź oraz spółki Sart specjalizującej się w instalacjach fotowoltaicznych zadeklarowali współpracę w projektach służących poprawie efektywności energetycznej. W szczególności będzie ona polegała na zaprojektowaniu i wybudowaniu paneli fotowoltaicznych na dachach budynków będących własnością i zarządzanych przez Spółdzielnię. Ze strony PŁ list intencyjny podpisał prof. Dariusz Gawin, prorektor ds. innowacji i rozwoju uczelni.  W walce z koronawirusem

2020-03-16
.

W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 Politechnika Łódzka podjęła działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wzrostu liczby zachorowań. W uczelni działa Sztab Antykryzysowy, którym kieruje prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds. kształcenia.

Na stronie http://koronawirus.p.lodz.pl publikowane są bieżące informacje związane z zaistniałą sytuacją.  Dobre miejsce PŁ w EngiRank

2020-03-13
W czasie zajęć

Fundacja Perspektywy we współpracy z Foundation for the Development of the Education System – FRSE przygotowała pierwszą edycję EngiRank – zestawienia oceniającego i klasyfikującego uczelnie kształcące inżynierów. Ranking jest wynikiem analizy 81 instytucji szkolnictwa wyższego o silnym profilu „inżynieria i technologia” w 13 krajach europejskich: Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Estonii, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Malcie, Polsce, Rumunii, Słowacji i Słowenii.
  PŁ i Renault wspólnie o elektromobilności

2020-03-04
Konferencja odbyła się w Centrum Współpracy Miedzynarodowej
Jacek Szabela

W Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja „Elektromobilność 2020” zorganizowana razem z łódzkim dealerem samochodów Renault – Jaszpol.

Pomysł na wydarzenie narodził się w odpowiedzi na rosnącą wagę zagadnienia elektromobilności, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Biorąc pod uwagę wymogi Unii Europejskiej dotyczące poprawy jakości powietrza oraz coraz większe kwoty inwestowane przez koncerny w produkcję samochodów elektrycznych, również Polska staje w tej chwili w obliczu wyzwania, jakim jest transport nisko i zeroemisyjny.

   Uczelnia dla ratownictwa medycznego

2020-03-03
Umowę podpisali rektor PŁ prof. Sławomir Wiak i dyrektor WSRM Krzysztof Janecki
Jacek Szabel

Politechnika Łódzka i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego podpisały umowę o współpracy. Planowane inicjatywy mają duże znaczenie społeczne z punktu widzenia zwiększenia jakości świadczeń zdrowotnych udzielanych mieszkańcom.
  Centrum Kompetencji 5G

2020-02-28
Pracownia Centrum Kompetencji 5G
Jacek Szabela

Wdrożenie technologii 5G w województwie łódzkim oraz utworzenie Portalu Komunikacyjnego 5G było tematem naukowej konferencji zorganizowanej przez Politechnikę Łódzką oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

   Wyróżniony Inżynier

2020-02-28
Dr inż. Ewa Korzeniewska na uroczystości wręczenia nagród
FSN-T NOT

„Złoty Inżynier” to nagroda popularyzująca wybitnych inżynierów, twórców techniki, wynalazców i organizatorów życia gospodarczego. W tym roku odbyła się 26. edycja plebiscytu.

W grupie „Wyróżnieni Inżynierowie 2019” w kategorii Nauka znalazła się dr hab. inż. Ewa Korzeniewska z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.