Wydarzenia  Przedłużone HR Excellence in Research

2022-06-23
W laboratorium badawczym na Wydziale Mechanicznym
mat. Działu Promocji

Politechnika Łódzka otrzymała przedłużenie na kolejne 3 lata – do 17 czerwca 2025 - prawo do posługiwania się przyznawanym przez Komisję Europejską wyróżnieniem HR Excellence in Research. Uczelnia po raz pierwszy znalazła się w gronie instytucji badawczych, które nagrodzono tym ważnym „znakiem doskonałości” już w maju 2016 roku. 

Lodz University of Technology has received an extension for another 3 years - until 17 June 2025 - of its entitlement to the HR Excellence in Research award granted by the European Commission and to use its logo.

more on Życie Uczelni information bulletin of the TUL  Chemiczka Człowiekiem Roku

2022-06-23
Prof. Beata Kolesińska
Jacek Szabela

Prof. Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej otrzymała tytuł Człowieka Roku 2022. Jest to prestiżowe coroczne wyróżnienie przyznawane przez redakcję Panoramy Gospodarczej dwóm osobom – kobiecie i mężczyźnie. Nagroda została wręczona w czasie Międzynarodowego Forum Gospodarczego, które miało swoją 4. edycję.

   Nadal w czołówce

2022-06-22
ranking 2022

Ranking „Perspektyw” ukazał się w tym roku po raz 29. Potwierdził on przynależność Politechniki Łódzkiej do najlepszych uczelni akademickich w Polsce. Tegoroczny wynik to piąte miejsce wśród wyższych szkół technicznych oraz dziesiąte w zestawieniu ogólnym.  Minister nagrodził architektów

2022-06-14
Laureat nagrody ministra mgr inż. Rafał Purzyński z promotorką dr Adrianną Cieślak-Arkuszewską.

Instytut Architektury i Urbanistyki może pochwalić się dwiema nagrodami Ministra Rozwoju i Technologii w konkursie na prace z dziedziny architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

   Jubileusz w galaktycznej konwencji

2022-06-13
Dyrektor LO PŁ Tomasz Kozera
Jacek Szabela

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej świętuje jubileusz 15-lecia. Organizatorzy obchodów, które odbyły się w Sali Widowiskowej zabrali gości w galaktyczną podróż ukazującą historię i aktywności tej niezwykłej szkoły.

15 years have passed like one day... Today, on June 10th, the Public Secondary School of Lodz University of Technology is celebrating its jubilee. The official celebrations took place in the Performance Hall of Lodz University of Technology.

More on News of the TUL  Szkoła nanobiomateriałów rozwija żagiel na międzynarodowym pokładzie

2022-06-10
W czase zajęć na Wydziale Chemicznym
arch. Działu Promocji

Duży sukces w konkursie NAWA w ramach programu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia odniósł Wydział Chemiczny. Projekt Multidyscyplinarna Międzynarodowa Szkoła Inżynierii Nanobiomateriałów zajął 2. miejsce na liście rankingowej, zbierając znakomite recenzje zespołu oceniającego.
  Problemy zarządzania w świecie SMART

2022-05-30
Uczestnicy konferencji
Filip Chybalski

W dniach 18-20 maja 2022 roku Instytut Zarządzania Politechniki Łódzkiej zorganizował XI Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Zarządzanie rozwojem organizacji”. Konferencja odbyła się stacjonarnie na Kaszubach w hotelu KISTON, co po długiej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 spotkało się z zadowoleniem uczestników wydarzenia.