Wydarzenia

  SIMP na Politechnice Łódzkiej – łączenie nauki, przemysłu i pasji do inżynierii

Zarząd Koła Zakładowego SIMP przy PŁ, od lewej: dr inż. Radosław Rosik, dr hab. inż. Marcin Gołąbczak, prof. PŁ, prezes Zarządu, dr hab. inż. Wojciech Stachurski, prof. PŁ, dr inż. Grzegorz Bechciński
Radosław Rosik

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - SIMP jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych organizacji inżynierskich w Polsce. Koło Zakładowe przy Politechnice Łódzkiej działa od 1971 roku i od początku swojej działalności koncentruje się na popularyzacji osiągnięć naukowych i przemysłowych oraz wspieraniu rozwoju przyszłych kadr inżynierskich. Aktywnie wspiera rozwój środowiska inżynierskiego, integrując pracowników oraz studentów związanych z Wydziałem Mechanicznym i przedstawicieli przemysłu. 




  Wspólna wizja rozwoju uczelni – spotkanie wokół nowej aplikacji w programie IDUB

Uczestnicy spotkania w Alchemium
Marcin Szmidt

26 maja br. w Auli im. prof. T. Paryjczaka w budynku Alchemium odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniu nowej aplikacji Uczelni w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB). W jego trakcie przedstawiono główne założenia konkursu oraz najważniejsze informacje dotyczące procesu opracowywania wniosku. W wydarzeniu uczestniczyły władze rektorskie, a także liczne grono osób reprezentujących środowisko naukowe — zarówno z wieloletnim doświadczeniem, jak i rozpoczynających rozwój kariery badawczej.

 





  Przemówienie Rektora

Rektor zawsze z dumą mówi o rozwoju naukowym pracowników PŁ
Marcin Szmidt

Z wielką radością spotykamy się dziś z powodu 81. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej. To doskonała okazja do budowania jeszcze silniejszej wspólnoty, świętowania sukcesów i wyznaczania ambitnych celów rozwoju.



  Nagrody JM Rektora PŁ

Budynek rektoratu PŁ
arch. PŁ

Nagrody przyznawane w drodze konkursów wręczono już po raz siedemnasty. Prorektor ds. nauki, prof. Łukasz Albrecht, podkreślił, że ich celem jest wspieranie aktywności badawczej oraz promowanie wybitnych osiągnięć naukowców Politechniki Łódzkiej. 



  Łódź doceniła prof. Marka Lefika

Prof. Marek Lefik (drugi od lewej) w gronie odznaczonych i władz miasta
Sebastian Szwajkowski / Radio Łódź

Łódź to miasto ludzi z wizją i odwagą do działania. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 maja, Rada Miejska w Łodzi wyróżniła osoby, instytucje kultury, naukowców i społeczników, którzy wpływają na rozwój miasta i życie jego mieszkańców.

 




  Promocje doktorskie i habilitacyjne (ZDJĘCIA)

Uczestnicy uroczystości
Marcin Szmidt

6 doktorów habilitowanych oraz 62 doktorów został uroczyście promowanych przez rektora prof. Krzysztofa Jóźwika podczas posiedzenia Senatu Politechniki Łódzkiej 12 maja. Promocje doktorskie i habilitacyjne należą do najważniejszych świąt społeczności akademickiej – są nie tylko zwieńczeniem wielu lat badań, ale także symbolem ciągłości uniwersyteckiej tradycji i odpowiedzialności za rozwój nauki.

link do fotogalerii