opr. red.

  Architekci z Łodzi laureatami międzynarodowego konkursu

2023-11-07
Widok z lotu ptaka
żródło: Marek Pabich

Rozstrzygnięto międzynarodowy dwuetapowy realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji projektowej Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Westerplatte. Wyniki konkursu ogłoszono podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Muzeum II Wojny Światowej.

Pierwsze miejsce zajął projekt zgłoszony przez współpracujące ze sobą pracownie łódzkich architektów. Zespół projektowy tworzą pracownicy, absolwenci i studenci związani z Instytutem Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.  Nowy członek Rady Politechniki Łódzkiej

2023-10-30
Bartłomiej Zgorzelski, członek Rady Politechniki Łódzkiej
arch. prywatne

Mgr inż. Bartłomiej Zgorzelski założyciel i prezes grupy BZB Projekt Biuro Zarządzania w Budownictwie został przez Senat wybrany na nowego członka Rady Politechniki Łódzkiej w kadencji trwającej do 31 grudnia 2024 r. Jest w Radzie osobą spoza wspólnoty uczelni i zastąpił na tym miejscu zmarłego przedwcześnie Dariusza Szewczyka, który był pierwszym przewodniczącym Rady, a w kolejnej kadencji jej członkiem.

 

  Grupa Wyszehradzka w Łodzi

2023-06-27
Dziekan WIPOŚ prof. Grzegorz Wielgosiński otwiera spotkanie projektu CCUV4

W grudniu 2023 roku zakończy się projekt związany z wychwytywaniem i wykorzystaniem dwutlenku węgla. Prowadzone w nim działania są współfinansowane przez rządy Czech, Polski, Słowacji i Węgier w ramach Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Projekt „Carbon Capture & Utilisation (CCUV4) Green Deal strategies for V4 countries: The needs and challenges to reach low-carbon industry” skupia naukowców z Politechnik w Pradze, Łodzi, Bratysławie i Miszkolcu. Koordynatorem całości jest prof. Lukas Kratky z praskiej uczelni, a ze strony polskiej - prof. Stanisław Ledakowicz z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.

   Nagrody, nagrody, nagrody…

2023-05-24
Fundatorami nagród dla studentów i absolwentów są firmy współpracujące z uzcelnią
Jacek Szabela

Rocznicowe posiedzenie Senatu jest dla licznej grupy osób młodych i tych trochę bardziej doświadczonych naukowców szczególnie miłe. W czasie uroczystości w Auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka gratulowano laureatom konkursu o Nagrodę JM Rektora Politechniki Łódzkiej oraz kilkunastu autorom najlepszych prac dyplomowych oraz wybitnym studentom za ich wyniki i aktywność w czasie kształcenia na PŁ.