Studenci

  Nagroda za mobilną platformę

2023-06-07
Silver Award targów E-NNOVATE

Na Politechnice Bydgoskiej odbyły się targi International Innovation Show E-NNOVATE 2023. Wśród nagrodzonych jest inż. Jakub Filipek, student elektroniki i telekomunikacji na II stopniu. Organizatorem wystawy i towarzyszących jej innych wydarzeń była firma konsultingowa IBS Global, skoncentrowana na promocji i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych.  Chórzyści PŁ w spektaklu Awakening

2023-05-29
Chór wystapił w spektaklu prezentowanym w EC1
arch. ACh PL

Niektóre doświadczenia można wspominać przez bardzo długi czas,a nawet przez całe życie. Jednym z takich pzreżyć dla nas, chórzystów Akademickiego Chóru PŁ, definitywnie będzie to wieczór 10 maja 2023. To tego dnia odbyła się premiera widowiska muzyczno-tanecznego „Awakening” (Przebudzenie) w reżyserii Adama Kupaja, w ramach konferencji Routes Europe 2023.

   Studentki z BiNoŻ sięgają po nagrody

2023-05-23
budynek Wydziału BiNoŻ

Przedstawiamy niezwykle utalentowane młode studentki z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, Dominikę Gibkę i Wiktorię Gerlicz. Ich naukowe i badawcze kariery nabierają właśnie imponującego tempa. Pierwsza z nich otrzymała grant badawczy w wysokości 100 tys. złotych, a praca drugiej została najwyżej oceniona w programie E2TOP dla szczególnie uzdolnionych studentów.

Poznajmy je bliżej i dowiedzmy się, które ich osiągnięcia zostały szczególnie docenione. Nie zapomnimy także o ich mentorach, dzięki którym możliwe było osiągnięcie sukcesu.

  Nagroda SARP FR dla studenta architektury z PŁ

2023-05-17
Nagrodzony projekt dyplomowy w konkursie Société des Architectes Polonaise in France
inż. arch. Robert Machura

Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji z siedzibą w Paryżu (Société des Architectes Polonais en France) przyznało doroczną nagrodę PRIX SARP FR 2023 za najciekawszy projekt dyplomowy inżynierski 2022 roku obejmujący problematykę architektoniczną. Podwójnym laureatem konkursu został inż. Robert Machura, absolwent kierunku architektura na Politechnice Łódzkiej.

   Zwycięski pomysł studentek wydziału OiZ

2023-04-27
Dyplom i nagroda konkursu Stena Circular Economy Award
Stena Recycling

Finał VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award. był częścią Szczytu Klimatycznego ToGetAir 2023, który odbył się tuż przed Międzynarodowym Dniem Ziemi. W kategorii Student główną nagrodę otrzymały Marlena Idczak i Klementyna Folwarczyk, studentki kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na wydziale Organizacji i Zarządzania. Zwycięski projekt zakłada stworzenie produktu - włókniny ściółkującej, która będzie produkowana z odpadu w postaci używanych ubrań, wykonanych z wełny owczej.
  System neutralizacji wrogich dronów

2023-04-21
Pola konkursu Droniada
SKN Robotyków

Studenckie Koło Naukowe Robotyków działające na Wydziale Mechanicznym realizuje projekty i przedsięwzięcia związane z robotami mobilnymi i medycznymi. W ostatnich latach szczególną uwagę poświęca dronom, czyli bezzałogowym statkom powietrznym (BSP) ze względu na miniaturyzację podzespołów elektronicznych oraz zwiększone zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.