Studenci

  Workcamp, czyli Łódź się nie poddaje

2020-09-01
Odnowione w projekcie Workamp pomieszczenia
arch. projektu

Od 2015 roku Koło Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Łodzi realizuje corocznie projekt Workcamp. Młodzi wolontariusze z Politechniki Łódzkiej pozyskują sponsorów, narzędzia, materiały, by w wakacje poświęcić swój czas i wyremontować najbardziej potrzebującą takich działań placówkę.

 
  Doceniona troska o pszczoły

2020-08-17
logo projektu

Projekt studentów PŁ Inteligentne ule zdobył trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Cisco Global Problem Solver 2020.

Do konkursu zgłosiło się ponad 520 zespołów z uczelni z całego świata, które na studiach tworzą innowacyjne startupy pozytywnie wpływające na środowisko.

Za swój projekt studenci PŁ otrzymali nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów USA, które przeznaczą na dalsze rozwijanie systemu i badanie kondycji pszczelich rodzin.
  MathUp on-line

2020-08-04
Dziekan dr hab.S. Hausman, prof.PŁ wręcza Piotrowi Łaszkiewiczowi Puchar Dziekana
Gertruda Gwóźdź-Łukawska

Konferencja o zastosowaniach matematyki on-line? Bez referatów na żywo? Bez interakcji? Bez przerwy kawowej i ciasteczek? Tak. Jak najbardziej! Na początku kwietnia, czyli w niespełna miesiąc po zawieszeniu zajęć odbyła się Druga Konferencja Zastosowań Matematyki MathUp. Studenci wyższych lat przygotowali referaty dzieląc się swoimi pasjami. Nagrodą główną był Puchar Dziekana WEEIA.  Ból głowy, a miejsce pracy

2020-07-30
Zespół PBL, od lewej: Marcelina Więckowska, Julia Wawrzyniak, Michał Śniady, Kinga Klepczarek, Giorgia Mansutti
arch. autora

Studenci drugiego roku biomedical engineering: Kinga Klepczarek, Giorgia Mansutti, Michał Śniady, Julia Wawrzyniak oraz Marcelina Więckowska zrealizowali w minionym semestrze projekt poświęcony pomiarowi parametrów ważnych dla komfortu zdrowotnego na stanowisku pracy. Zajęcia Problem Based Learning odbywały się pod opieką prof. Piotra Borkowskiego z Katedry Aparatów Elektrycznych oraz prof. Makoto Hasegawa z Chitose Institute of Science and Technology.

  Kolekcja inspirowana Covid-19

2020-06-08
Dr hab. inż. Marcin Barburski, prof. PŁ ze swoim podopiecznym Jinze Li

W trakcie trwającej pandemii Covid-19 zaplanowane zajęcia odbywały się on-line. W Politechnice Łódzkiej prowadzone były również zajęcia ze studentami z zagranicy, którzy zdecydowali się pozostać w Polsce mimo zaistniałej sytuacji.

 

 

 

 

   Nagroda dla Eagle Two

2020-06-02
Symboliczny czek dla zwycięzcy
Lodz Solar Team

Zespół Lodz Solar Team zwyciężył w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich KOKOS. W tym roku konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbył się online.