Studenci  MathUp 2024 – czy to już historia? (FILM)

Jerzy Dudek z główną nagrodą konferencji – Pucharem Dziekana wręczonym przez prof. PŁ Jacka Kucharskiego

10 kwietnia odbyła się już szósta edycja studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki MathUp. I choć niektórym może się wydawać że to całodniowe wydarzenie Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki to już historia, to z pewnością wielu prelegentów myśli inaczej.

  Granty z UMŁ

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik w czasie konferencji prasowej promującej konkurs. Z tyłu wiceprezydent Łodzi Piotr Pustelnik
UMŁ

Do tegorocznej edycji miejskiego konkursu dotacyjnego „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024” wpłynęła rekordowa liczba – 56 wniosków.

 
  ECIU atrakcyjne dla studentów PŁ

Create Tomorrow to inspirujące spotkanie organizowane dla studentów
arch. prywatne

Jak mówią dane płynące z ECIU, studenci Politechniki Łódzkiej są drugą co do wielkości grupą uczestników wyzwań i mikromodułów ECIU University. Jednym z ambasadorów ECIU jest Maciej Szulczewski, student Mechanical Engineering na IFE. Jest osobą ciekawą wyzwań. Bierze udział w programie E2TOP. W najnowszej edycji będzie prowadził badania nad powłokami do użytku w kosmosie. To nie dziwi, jest bowiem fanem aeronautyki oraz nowych technologii, uczestnikiem inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej – Fly A Rocket! oraz Direction Earth/Space.