red.

  Odznaczone za zasługi dla Łodzi

Laureatki i laureaci odznaczeń

Podczas posiedzenia Rady Miasta Łodzi zostały wręczone odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Wśród osób docenionych za działalność na rzecz miasta są prof. Małgorzata Iwona Szynkowska-Jóźwik i dr hab. Katarzyna Zimna, prof. PŁ.

  Brydżyści na podium AMP

AMP w Brydżu Sportowym
Magdalena Seredyńska, Uniwersytet Szczeciński

To było święto szlachetnej gry w karty, czyli brydża sportowego. W Szczecinie zakończyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski i poznaliśmy najlepszych zawodników oraz drużyny w naszym kraju.  Profile lipidowe u dzieci małych jak na wiek ciążowy

mat. ilustracyjny

Rektorzy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przyznali po raz trzeci wspólną nagrodę za najlepszą publikację naukową. Nagrodzona praca „Lipid Profile in Children Born Small for Gestational Age” została opublikowana w Nutrients, międzynarodowym recenzowanym czasopiśmie o otwartym dostępie, indeksowanym w bazach Scopus , Web of Science i innych.
  Jeden kandydat w wyborach rektora PŁ

rektor prof. Krzysztof Jóźwik
arch. Działu Promocji

Do wyboru rektora Politechniki Łódzkiej w kadencji 2024-2028 został zgłoszony ze społeczności uczelni jeden kandydat. O reelekcję będzie ubiegał się prof. Krzysztof Jóźwik sprawujący funkcję rektora od 1 września 2020 roku.

   Granty z UMŁ

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik w czasie konferencji prasowej promującej konkurs. Z tyłu wiceprezydent Łodzi Piotr Pustelnik
UMŁ

Do tegorocznej edycji miejskiego konkursu dotacyjnego „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024” wpłynęła rekordowa liczba – 56 wniosków.

 
  ECIU atrakcyjne dla studentów PŁ

Create Tomorrow to inspirujące spotkanie organizowane dla studentów
arch. prywatne

Jak mówią dane płynące z ECIU, studenci Politechniki Łódzkiej są drugą co do wielkości grupą uczestników wyzwań i mikromodułów ECIU University. Jednym z ambasadorów ECIU jest Maciej Szulczewski, student Mechanical Engineering na IFE. Jest osobą ciekawą wyzwań. Bierze udział w programie E2TOP. W najnowszej edycji będzie prowadził badania nad powłokami do użytku w kosmosie. To nie dziwi, jest bowiem fanem aeronautyki oraz nowych technologii, uczestnikiem inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej – Fly A Rocket! oraz Direction Earth/Space.