Małgorzata Spodenkiewicz, Centrum Współpracy Międzynarodowej

Kolejni absolwenci FAMI

2019-06-10
Uczestnicy i organizatorzy drugiej edycji FAMI
Anna Gryszkiewicz

Uroczystość zamknięcia II edycji projektu Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) - jednej ze sztandarowych inicjatyw Politechniki Łódzkiej - odbyła się 8 czerwca 2019 r. w auli IFE. Jest ona współtworzona z Ambasadą Francji w Polsce oraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Agence Universitaire de la Francophonie (AUF).

Nowi studenci z zagranicy

2019-03-04
Do IFE przyjechała kolejna grupa zagranicznych studentów
Jacek Szabela

Zagraniczni studenci co roku spędzają w Politechnice Łódzkiej jeden lub dwa semestry. Społeczność Politechniki Łódzkiej zasiliła kolejna międzynarodowa grupa studentów z wymiany.

W tym roku na semestr letni 2019 do naszej uczelni przybyło niemal 200 reprezentantów różnych krajów z Unii Europejskiej i spoza Unii.

Mobility Week na nowo!

2018-11-27
Uroczyste otwarcie Mobility Week zainaugurował prof. Grzegorz Bąk, prorektor PŁ ds. kształcenia, obok dr inż. Dorota Piotrowska, dyrektor CWM PŁ oraz Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+
Jacek Szabela

Trzeci tydzień listopada 2018 roku upłynął w Politechnice Łódzkiej pod znakiem 9. edycji Mobility Week – tygodnia wydarzeń promujących mobilność wśród społeczności akademickiej. W tym roku przybrał on nową, odświeżoną formułę.

Malezyjska wizyta w PŁ

2018-11-21
Książę Perlisu Tuanku Syed Faizuddin Putra Jamalullail
Jacek Szabela

Politechnikę Łódzką odwiedziła delegacja z Uniwersytetu Malaysia Perlis. Na jej czele stanął władca Perlisu, jednego ze stanów Malezji – Jego Książęca Wysokość książę koronny Tuanku Syed Faizuddin Putra Jamalullail, pełniący jednocześnie honorową funkcję kanclerza w UniMAP.

Prestiżowe projekty dla Politechniki Łódzkiej

2018-10-05
W IFE studiuje wiele osób z zagranicy, ale może być ich więcej

Politechnika Łódzka otrzyma dofinansowanie dla 3 projektów zgłoszonych w ramach programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, stając się tym samym czołowym grantobiorcą wśród polskich uczelni wyższych. Zwycięskie inicjatywy zostały zgłoszone przez Centrum Współpracy Międzynarodowej CWM PŁ.

Podwójne dyplomy filarem internacjonalizacji

2018-06-18
Posiadanie podwójnego dyplomu uczelni własnej i partnerskiej jest swoistym otwarciem na świat - mówił rektor prof. Wiak w czasie otwarcia konferencji
Jacek Szabela

Pierwsza edycja konferencji Podwójne dyplomy jako filar międzynarodowych partnerstw strategicznych pokazała rangę tematu wspólnego dyplomowania i jego rolę w umiędzynarodowianiu Politechniki Łódzkiej.

Nauka, zabawa i niezwykłe spotkania

2018-02-22
W pracowni Design Thinking, podczas zajęć językowych z lektorem, panem Loic Besset
Sylwia Celmer

Znakomicie rozwija się Francuska Akademia Młodego Inżyniera (FAMI) utworzona jesienią 2017 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej IFE przy współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Agence Universitaire de la Francophonie.

Od nowatorskiej myśli do sukcesu

2017-11-07
Postaci ważne w historii rozwoju IFE
Skynetic

W 2017 roku Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, znane na świecie jako International Faculty of Engineering (IFE), obchodzi ćwierćwiecze istnienia. Jubileusz IFE świętowano w gronie kilkuset gości. O spotkaniach absolwentów z wykładowcami i wyjątkowej Gali piszemy w oddzielnym artykule. Tu przemierzamy minione lata, od wizjonerskiego pomysłu po czas obecny.