Małgorzata Spodenkiewicz, Centrum Współpracy Międzynarodowej

PŁ i Renault wspólnie o elektromobilności

2020-03-04
Konferencja odbyła się w Centrum Współpracy Miedzynarodowej
Jacek Szabela

W Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja „Elektromobilność 2020” zorganizowana razem z łódzkim dealerem samochodów Renault – Jaszpol.

Pomysł na wydarzenie narodził się w odpowiedzi na rosnącą wagę zagadnienia elektromobilności, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Biorąc pod uwagę wymogi Unii Europejskiej dotyczące poprawy jakości powietrza oraz coraz większe kwoty inwestowane przez koncerny w produkcję samochodów elektrycznych, również Polska staje w tej chwili w obliczu wyzwania, jakim jest transport nisko i zeroemisyjny.

Jubileuszowy Mobility Week

2019-11-29
Prorektor ds. kształcenia prof. Grzegorz Bąk zachęcał do mobilności
Jacek Szabela

Wraz z ostatnim tygodniem listopada w Politechnice Łódzkiej odbyła się jubileuszowa, 10. edycja Mobility Week – tygodnia wydarzeń promujących mobilność wśród studentów i pracowników uczelni. Wydarzenie pozwoliło na poszerzenie wśród społeczności akademickiej wiedzy o korzyściach płynących z wyjazdów zagranicznych.

PŁ z nagrodą LUMEN

2019-11-20
Nagrodę odebrała dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁMoment wręczenia nagrody
Anna Gryszkiewicz

Politechnika Łódzka zwyciężyła w konkursie „Leaders in University Management – LUMEN 2019” w kategorii „Zarządzanie". Nagrodę przyznano za utworzenie ogólnouczelnianej jednostki – Centrum Współpracy Międzynarodowej, w tym za pierwszy, dwuletni etap jej działalności. Liderem projektu jest dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ – dyrektor CWM PŁ.

Latynoamerykański sukces

2019-07-22
Uczestnicy TUL Study Camp i prowadzący zajęcia
Małgorzata Spodenkiewicz

Nowatorskie pomysły, świeże spojrzenie i wiele miłych słów pod adresem Politechniki Łódzkiej – tak w dużym uproszczeniu podsumować można dwutygodniową szkołę letnią „TUL Study Camp”, zorganizowaną w ramach projektu „Promocja oferty edukacyjnej Politechniki Łódzkiej wśród Polonii w Argentynie i Brazylii”.

Kolejni absolwenci FAMI

2019-06-10
Uczestnicy i organizatorzy drugiej edycji FAMI
Anna Gryszkiewicz

Uroczystość zamknięcia II edycji projektu Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) - jednej ze sztandarowych inicjatyw Politechniki Łódzkiej - odbyła się 8 czerwca 2019 r. w auli IFE. Jest ona współtworzona z Ambasadą Francji w Polsce oraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Agence Universitaire de la Francophonie (AUF).