Małgorzata Spodenkiewicz, Centrum Współpracy Międzynarodowej

30 lat kształcenia w językach obcych w PŁ

Budynek IFE
Anna Gryszkiewicz

W listopadzie 2022 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia zorganizowane w ramach obchodów 30-lecia jego istnienia. Były one kontynuacją uroczystości, które w październiku zapoczątkowała jubileuszowa inauguracja roku akademickiego.

Seminarium Smart And Liveable Cites

Od lewej: rektor prof. Krzysztof Jóżwik, wiceprezydent Adam Pustelnik, Ambasador Królestwa Danii w Polsce – Ole Toft, dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁi
Jacek Szabela

Seminarium odbyło w CWM PŁ w ramach szóstej edycji Forum Miast Partnerskich Łodzi. Zorganizował je Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Ambasadą Królestwa Danii w Polsce. Gościem specjalnym był Ambasador Królestwa Danii w Polsce – Ole Toft.

PŁ i Renault wspólnie o elektromobilności

Konferencja odbyła się w Centrum Współpracy Miedzynarodowej
Jacek Szabela

W Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja „Elektromobilność 2020” zorganizowana razem z łódzkim dealerem samochodów Renault – Jaszpol.

Pomysł na wydarzenie narodził się w odpowiedzi na rosnącą wagę zagadnienia elektromobilności, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Biorąc pod uwagę wymogi Unii Europejskiej dotyczące poprawy jakości powietrza oraz coraz większe kwoty inwestowane przez koncerny w produkcję samochodów elektrycznych, również Polska staje w tej chwili w obliczu wyzwania, jakim jest transport nisko i zeroemisyjny.

Jubileuszowy Mobility Week

Prorektor ds. kształcenia prof. Grzegorz Bąk zachęcał do mobilności
Jacek Szabela

Wraz z ostatnim tygodniem listopada w Politechnice Łódzkiej odbyła się jubileuszowa, 10. edycja Mobility Week – tygodnia wydarzeń promujących mobilność wśród studentów i pracowników uczelni. Wydarzenie pozwoliło na poszerzenie wśród społeczności akademickiej wiedzy o korzyściach płynących z wyjazdów zagranicznych.

PŁ z nagrodą LUMEN

Nagrodę odebrała dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁMoment wręczenia nagrody
Anna Gryszkiewicz

Politechnika Łódzka zwyciężyła w konkursie „Leaders in University Management – LUMEN 2019” w kategorii „Zarządzanie". Nagrodę przyznano za utworzenie ogólnouczelnianej jednostki – Centrum Współpracy Międzynarodowej, w tym za pierwszy, dwuletni etap jej działalności. Liderem projektu jest dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ – dyrektor CWM PŁ.