Życie Uczelni nr 149

  Regaty w Rogantach

2019-07-15
W trakcie regat
Ewa Chojnacka

W IX Regatach o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka wzięło udział 15 załóg. Baza żeglarska w Rogantach nad jeziorem Dargin gościła żeglarzy nie tylko z naszej uczelni. Do wyścigów stanęły także załogi z Politechniki Gdańskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

   Warsztaty naukowe fizyków molekularnych

2019-07-11
W warsztatach, które otworzył JM Rektor PŁ, wzięło udział wielu wybitnych naukowców z Polski i zagranicy
Adrian Adamski

Katedra Fizyki Molekularnej od dwóch dekad aktywnie rozwija najnowsze badania w dziedzinie nanotechnologii, fizyki polimerów oraz optoelektroniki, pozostając w ścisłym kontakcie z czołówką międzynarodowych ośrodków zajmujących się podobną tematyką badawczą.

  Uhonorowany przez WIPO

2019-07-09
Medal WIPO
Ewa Chojnacka

W Dolinie Krzemowej w Kalifornii odbyła się międzynarodowa wystawa wynalazków Silicon Valley International Invention Festival 2019 (SVIIF). Uczestniczył w niej dr inż. Adam Rylski z PŁ, powołany przez organizatorów w skład międzynarodowego jury.
  Studia podyplomowe dla GDDKiA

2019-07-08
Uczestnicy studiów i kadra prowadząca. W środku dr inż. Jakub Jarosz, z kwiatami: prodziekan dr inż. Michał Gajdzicki, mgr inż. Agata Duraj z GDDKiA i prof. Wojciech Radomski
Magdalena Sofijska

Studia podyplomowe Nowoczesne Budownictwo Mostowe zostały zorganizowane dla pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Oddziału Łódzkiego przez Katedrę Geotechniki i Budowli Inżynierskich. Po trzech semestrach zajęć odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów.

 


  Łódź coraz bliżej wdrożenia 5G

2019-06-24
Rektor prof. Wiak mówił m.in. o znaczeniu 5G w rozwoju smart city
Jacek Szabela

Pięciu sygnatariuszy złożyło podpisy na porozumieniu w sprawie przystąpienia do pilotażowego programu S5-Akcelerator Technologii 5G. W uroczystości, która odbyła się w rektoracie Politechniki Łódzkiej, udział wzięła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

   Politechnika na Tygodniu Europejskim w Saarbrücken

2019-06-20
Uczestnicy Tygodnia Europejskiego
arch. prywatne

Die Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes (htw saar) w Saarbrücken jest jedną z uczelni partnerskich Politechniki Łódzkiej. Uniwersytet zaprosił do udziału w XII Tygodniu Europejskim dwudziestu przedstawicieli z ośmiu krajów z całego świata. Wśród uczestników wyjazdu realizowanego z programu Erasmus + była, opisująca swoje wrażenia, Joanna Miłosz-Bartczak z Centrum Językowego PŁ.  Impreza na sportowo

2019-06-19
W czasie pikniku zorganizowanego przez KZ NSZZ Solidarność
Agnieszka Zajdler-Piątkowska

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” odbył się już po raz piąty. Tym razem miał on sportowy i prozdrowotny charakter. Wydarzeniu które odbyło się w słoneczną niedzielę, patronował JM Rektor prof. Sławomir Wiak.
  Dzielą się doświadczeniami

2019-06-18
Trener Marcin Laśkiewicz i Kamil Kanas, mistrz świata z PŁ
Maciej Ciebiada

W czasie rozgrywanych w Szwecji mistrzostw świata w trójboju siłowym (3 - 15 czerwca 2019 r.) Marcin Laśkiewicz z Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej przeprowadził szkolenie z zakresu wyciskania leżąc.  Nagroda Międzynarodowej Unii Cheerleadingu

2019-06-17
Przedstawiciele KU AZS PŁ z prezydentem oraz sekretarzem generalnym ICU
ICU

Przedstawiciele Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej na zaproszenie Międzynarodowej Unii Cheerleadingu (ICU) udali się do Orlando (USA), na Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu. W czasie dorocznej gali otrzymali z rąk Jeffa Webba, prezydenta ICU, nagrodę International Cheer Union Leadership Award.