Dni Campus France

13-12-2019

Już po raz ósmy Centrum Kształcenia Międzynarodowego odwiedzili uczniowie szkół średnich i studenci uczący się języka francuskiego i wiążący swoją przyszłość z Francją.

Dni Campus France są organizowane przez Agencję Campus France – inicjatora wydarzenia, Ambasadę Francji w Polsce oraz Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Alliance Françaises i polskimi uczelniami.

 

plakat wydarzenia plakat wydarzenia

W tym roku do grona szkół biorących udział w Dniu Campus France w IFE dołączyło XI LO w Łodzi. Stało się ono drugą obok słynnej „Trzynastki” szkołą średnią, oferującą edukację w klasach dwujęzycznych.

Spotkanie w Politechnice Łódzkiej zamknęło tegoroczną edycję, która - począwszy od 6 listopada - gościła w 30 instytucjach w całej Polsce.

Dzień Campus France zorganizowany w naszej uczelni 11 grudnia 2019 r. obfitował w szereg ciekawych prezentacji na temat możliwości, jakie przed uczącymi się języka francuskiego roztaczają Politechnika Łódzka i współpracujące z CWM instytucje.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego prowadzi od lat intensywną współpracę z francuskimi uczelniami, w tej chwili mamy już zawarte 53 umowy. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wystąpień studentów podwójnego dyplomu w IFE. Aleksandra Smolińska, studentka programu Gestion et Technologie opowiedziała o pobycie w uczelni Arts et Métiers w Cluny, a Tomasz Kisiel, absolwent programu Advanced Mechanical Engineering mówił o pobycie w Ecole Catholique d’Arts et Métiers w Lyonie, gdzie odbył część swoich studiów.

Dyrektor CWM PŁ dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ, zaprosiła uczniów do udziału w zaplanowanej na wiosnę rekrutacji do IV już edycji Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera, która może się pochwalić 60 absolwentami.