Małgorzata Jarczyńska, Centrum Współpracy Międzynarodowej

Agenci zmian na rzecz SDGs spotkali się w Łodzi

Warsztat na temat pracy z emocjami
arch. autorki

W siedzibie CWM odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie konsorcjum projektu #edu4sdgs - Building a Comprehensive Educational Ecosystem for Sustainable Development Goals. Partnerom przyświeca ambitny cel zwiększenia wkładu szkolnictwa wyższego w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju przez kształtowanie postaw sprzyjających ich realizacji i kultywowanie odpowiedzialności społecznej.

PŁ w Tuluzie

Dyskusje partnerów projektu
arch. projektu

W listopadzie uczestnicy projektu Erasmus+ EQUNI zebrali się w Tuluzie (Francja), aby podzielić się spostrzeżeniami, sukcesami i wyzwaniami z dotychczas zrealizowanych działań. Był to znaczący krok w rozwijaniu międzynarodowej współpracy w celu zwalczania dyskryminacji w świecie akademickim i promowania równości na europejskich uczelniach.

Kolejny PROM zawinął do portu

Przed wejściem do budynku IFE
arch. PŁ

Politechnika Łódzka zakończyła realizację kolejnej edycji programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pod nazwą PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Celem projektu było zwiększenie międzynarodowej mobilności doktorantów, podniesienie jakości i umiędzynarodowienia kształcenia trzeciego stopnia oraz intensyfikacja współpracy z uczelniami zagranicznymi.

Rozpoczęcie projektu EQUNI

Projekt realizuje konsorcjum polsko-portugalsko-francusko-holenderskie
Małgorzata Jarczyńska

Pierwsze, stacjonarne spotkanie zespołu projektu EQUNI „Implementation of effective practices for the development of students' emotional intelligence with particular emphasis on anti-discrimination activities at European universities” odbyło się w Centrum Współpracy Międzynarodowej na początku kwietnia. Jest to projekt skierowany do studentów, nauczycieli akademickich, trenerów, mentorów, psychologów i doradców oraz władz uczelni i kadry kierowniczej odpowiedzialnej za opracowanie i wdrażanie polityki antydyskryminacyjnej.

PROM PŁ minął półmetek

Dr hab. inż. Dorota Kręgiel, prof. PŁ, Onur Karaalioğlu, prof. Beata Gutarowska i dr inż. Justyna Szulc

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ od października 2019 roku realizuje drugą edycję programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej.

Program oferuje stypendia dla doktorantów na realizację krótkookresowych wyjazdów zagranicznych związanych z tematyką przygotowywanego doktoratu. Stypendyści uczestniczą w konferencjach, szkołach letnich i zimowych, kursach, warsztatach i stażach. Stypendia są również przeznaczone na pobyt związany z pozyskiwaniem materiałów do pracy naukowej, nabyciem umiejętności obsługi unikatowej aparatury badawczej lub zwiększeniem umiejętności związanych z pisaniem międzynarodowych wniosków grantowych.

Nowe projekty Erasmus+

logo projektu POWER

Z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, PŁ wraz z partnerami zagranicznymi przystępuje do realizacji 5 projektów, które otrzymały dofinansowane w ramach programu Erasmus+ . Powstaną m.in. nowe narzędzia promujące mobilność studencką, kursy online oraz narzędzia rozwijające umiejętności niezbędne dla społeczeństwa informacyjnego.