Adam Szymański, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Wyróżniony przez europejskich ekspertów suszarnictwa

Maciej Jaskulski, autor wyróżnionej nagrodą pracy doktorskiej

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ od czasów pionierskich dokonań zespołu prof. Czesława Strumiłły jest znaczącym ośrodkiem naukowym w zakresie zaawansowanych procesów suszenia i jego przemysłowych zastosowań. Nagroda EFCE Excellence Award in Drying and Freeze-Drying 2019 przyznana dr. inż. Maciejowi Jaskulskiemu potwierdza silną, międzynarodową pozycję wydziału w tej dziedzinie.

IEA - Energetyczny powiew ze świata w stronę Łodzi

Delegaci IEA z USA, Chin, Korei Południowej, Irlandii, Hiszpanii,Austrii i Danii w PŁ
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka gościła ekspertów Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA -International Energy Agency). Po raz pierwszy w tej części Europy eksperci ds. energetyki wiatrowej Programów Współpracy Technologicznej IEA spotkali się (5-7 marca) w celu omówienia nowego międzynarodowego projektu badawczego dotyczącego rozproszonej energetyki wiatrowej.

Młody LIDER z WIPOŚ PŁ

Dr inż. Szymon Szufa z symbolicznym czekiem
NCBiR

Dr inż. Szymon Szufa otrzymał z prestiżowego programu Lider organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ponad 1,1 miliona zł dofinansowania na badania nad Nowoczesną technologią toryfikacji biomasy do produkcji blendów paliwowych, biowęgla jako dodatku do nawozów oraz węgla aktywnego dla potrzeb energetyki, rolnictwa, budownictwa i przemysłu chemicznego.