Życie Uczelni nr 163

  Poeta i satyryk

Bronisław Maj
Jacek Szabela

Dwudziestego drugiego marca, wyjątkowo w środę, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej po raz kolejny gościła spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem zaproszono dr. Bronisława Maja - poetę, scenarzystę, krytyka literackiego, animatora Krakowskiego Salonu Poezji.

   Grant badawczy od Biotechniki

Sygnatariusze umowy: rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik, inż. Aleksandra Gibka oraz właściciel firmy mgr inż. Tomasz Kapela
Jacek Szabela

Studenci Politechniki Łódzkiej mają otwarte umysły i jak podkreśla rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik ważne, aby ich naukowe pomysły spotkały się z potrzebami przemysłu. – Po rozmowach, które prowadziliśmy z firmą Biotechnika przyszedł moment na podpisanie umowy sponsorskiej. To jest nowe podejście, chociaż sam pomysł przypomina coś, co kiedyś nazywało się stypendium fundowanym. Przy współpracy firmy i Politechniki Łódzkiej dajemy nowe możliwości uzdolnionym studentom.

   Naukowy tydzień na PŁ

Panel International Science, Research & Innovation, od lewej prof. Łukasz Albrecht, , dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ, mgr Agnieszka Michałowska-Dutkiewicz i Michał Kaczmarek (Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna)
Jacek Szabela

Research Week był wydarzeniem, na którym Politechnika Łódzka przedstawiła swój potencjał naukowy, realizowane projekty i aktywność w międzynarodowej współpracy. Na jego niezwykle bogaty program złożyły się wykłady i prezentacje, otwarte laboratoria, a także Dzień Otwarty dla kandydatów na studia. Odbyło się też wiele spotkań inspirujących do rozwoju kariery naukowej.  Dla innowacji w mołdawskich uczelniach

Przedstawiciele uczelni realizujących projekt. Pierwszy z prawej dr hab. inż. Andrzej Marcinkowski, prof. PŁ
arch. projektu

Od stycznia 2023 r. Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ uczestniczy w polsko-rumuńsko-mołdawskim konsorcjum realizującym projekt edukacyjny Erasmus+. Tytuł projektu Developing and improving the STEAM skills of students and teachers for curriculum innovation and sustainable development of higher education institutions and local businesses w zasadzie opisuje jego główne cele. Partnerzy z krajów UE będa wspierać rozwój innowacyjnej edukacji w kraju spoza obszaru Unii, przekazując najlepsze praktyki i doświadczenie.

 
  Certyfikat Studia z Przyszłością

Prorektor prof. PŁ Andrzej Romanowski i dr hab. inż. Krzysztof Grudzień

Studia I stopnia na zarządzaniu i inżynierii produkcji oraz studia II stopnia Human-Computer Interaction otrzymały certyfikat akredytacyjny Studia z Przyszłością 2023. W uroczystości ogłoszenia wyników wziął udział prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ. Po uroczystości powiedział - Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzony na Wydziale Organizacji i Zarządzania  otrzymał dodatkowo nagrodę Lider Jakości Kształcenia, jako jeden z dwóch najwyżej ocenionych przez Komisję Akredytacyjną spośród wszystkich wyróżnionych w tym roku kierunków.