Certyfikat Studia z Przyszłością

15-03-2023

Studia I stopnia na zarządzaniu i inżynierii produkcji oraz studia II stopnia Human-Computer Interaction otrzymały certyfikat akredytacyjny Studia z Przyszłością 2023. W uroczystości ogłoszenia wyników wziął udział prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ. Po uroczystości powiedział - Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzony na Wydziale Organizacji i Zarządzania  otrzymał dodatkowo nagrodę Lider Jakości Kształcenia, jako jeden z dwóch najwyżej ocenionych przez Komisję Akredytacyjną spośród wszystkich wyróżnionych w tym roku kierunków.

Kierunek zarządzenie i inżynieria produkcji został wyróżniony m. in. za bardzo silne powiązanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Funkcjonujące przy wydziale: Rada Biznesu oraz Klub 500, w których zasiadają właściciele, prezesi i dyrektorzy generalni wiodących przedsiębiorstw regionu łódzkiego, aktywnie współuczestniczą we wszystkich etapach procesu kształcenia studentów, od opracowania programów, przez udział w zajęciach, organizacji specjalnych programów praktyk, realizacji prac dyplomowych, na cyklicznej ocenie kompetencji absolwentów kończąc.

Prorektor prof. PŁ Andrzej Romanowski i dr hab. inż. Krzysztof Grudzień na gali Studia z Przyszłością Prorektor prof. PŁ Andrzej Romanowski i dr hab. inż. Krzysztof Grudzień na gali Studia z Przyszłością

- Kierunek stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku pracy, a dzięki innowacyjnym metodom kształcenia, absolwenci zdobywają kompetencje inżyniera przemysłu 4.0, jakże porządne i doceniane przez przedsiębiorców – mówi dr inż. Katarzyna Boczkowska, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale OiZ. - Walorem kierunku, oprócz praktycznego profilu kształcenia i możliwości zdobycia przez studentów kompetencji miękkich-menedżerskich, jest rozwijanie umiejętności językowych, dzięki silnej i stale rozwijającej się internacjonalizacji na wydziale i uczelni.

Wyróżnienie dla kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Wyróżnienie dla kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Z kolei Human Computer-Interaction został doceniony m.in. za zorientowane na studenta nowoczesne metody i techniki aktywnego uczenia się, zawartość programu opracowaną z udziałem praktyków HCI z wiodących ośrodków akademickich w Europie oraz specjalistów z branży pracujących dla globalnych, innowacyjnych korporacji światowych (np. Google Inc.), czy też za tematy prac dyplomowych opracowywanych wspólnie z polską i zagraniczną kadrą akademicką (np. z Harvard University).

Jak mówi prof. PŁ Andrzej Romanowski – Dostrzeżony został też znaczny udział studentów zagranicznych – m.in. z Francji, Turcji, Tunezji, Kazachstanu czy Wielkiej Brytanii, którzy stanowią niemal 30 procent studiujących oraz równie znaczny procent studentów realizujących program podwójnego dyplomu.

Konkurs „Studia z Przyszłością”, który miał już 8. edycję, wyróżnia najbardziej innowacyjne, nowocześnie prowadzone i dostosowane do rynku pracy kierunki i programy studiów na polskich uczelniach. Organizuje go Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.