Paulina Danieluk, Centrum Współpracy Międzynarodowej

Delegacja z Senegalu w PŁ

Politechnika Łódzka podpisała umowę z Uniwersytetem w Thies
Jacek Szabela

W połowie zimnego listopada Politechnika Łódzka gościła delegację z gorącego i słonecznego Senegalu. Profesorowie z Uniwersytetu w Thies, zwiedzając wiele laboratoriów, poznali profil badań i kształcenia na naszej uczelni. Wizytę zakończyło podpisanie umowy o współpracy.

Normandia - miejsce gdzie wywalczona została wolność

Panorama Caen z kościołem St. Pierre
Paulina Danieluk

Wyjazd do Université de Caen Normandie na szkolenie zorganizowane w ramach programu Erasmus+ stał się początkiem mojej fascynacji tym regionem.

(Druga  część artykułu z 3.04.2019 pt. " Moja przygoda z mobilnością", tekst jest na stronie  https://www.zu.p.lodz.pl/wydarzenia#news566)

Moja przygoda z mobilnością

W czasie warsztatów
arch. autorki

Wyjazd do Normandii był spełnieniem moich marzeń. Dzięki programowi Erasmus+ miałam możliwość reprezentowania Politechniki Łódzkiej na szkoleniu „1st International Staff Week: Understanding International Attractivity”. Szkolenie miało na celu zintegrowanie uczestników z różnych stron świata i zapoznanie ich z tematem międzykulturowości. Tym artykułem chcę zachęcić do starania się o zdobywanie tego typu doświadczeń.