Agnieszka Garcarek-Sikorska, Dział Promocji

Rola i siła kobiet w nauce

W spotkaniu wzięli udział także mężczyżni, a otworzył je rektor prof. Krzysztof Jóźwik
Jacek Szabela

Wsparcie kobiet realizujących się jako badaczki jest widoczne na Politechnice Łódzkiej. Temu ważnemu tematowi poświęcone było pierwsze z cyklu spotkań „Kobiety do nauki”, które odbyło się 13 lutego w Alchemium. To część projektu zainicjowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jego ambasadorkami w PŁ są prof. Marta Gmurek, dr hab. inż. Katarzyna Nawrotek oraz mgr inż. Beata Rurarz.

Smak pomagania

W czasie 30. finału WOŚP spośród aukcji, najdroższa okazała się ta o nazwie „Gotowanie z rektorem”.
Jacek Szabela

Przed nami kolejny 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym PŁ jak zawsze weźmie aktywny udział. W tym artykule wracamy do finału sprzed roku, który był wyjątkowy na Politechnice Łódzkiej. Padł rekord zbiórki, a w tym swoją cegiełkę miał prof. Krzysztof Jóźwik. Rektor wystawił na licytację możliwość wspólnego przygotowania obiadu, za co ofiarodawca zapłacił 6 100 zł.

Gra o zdrowie

Nagrodę odebrał dr hab. inż. Bartłomiej Stasiak, prof. PŁ
żródlo: K.I.D.S.

Projekt z PŁ doceniony w konkursie  "Dziecięcy szpital przyszłości", organizowanym przez Fundację K.I.D.S. Gra komputerowa wykorzystywana podczas badania funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, opracowana w Instytucie Informatyki na Wydziale FTIMS, wygrała w kategorii Partner transformacji/dostawca rozwiązań.

Liderka z PŁ

Fotografia wykonana w przedsiębiorstwie z branży tekstyliów, w którym dr hab. Lucyna Bilińska prowadzi badania, z myślą o ich wdrożeniu
Jacek Szabela

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki XIII edycji konkursu w ramach programu Lider. Wśród zwycięskich projektów jest „Przemysłowy system recyklingu ścieków włókienniczych metodą elektro-oxy-Fenton”, zgłoszony przez dr hab. inż. Lucynę Bilińską z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.