Medale dla szczypiornistek

04-06-2018

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej kobieca reprezentacja Politechniki Łódzkiej zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty wśród uczelni technicznych.

Mecz finałowy odbył się 3 czerwca w Opolu z drużyną Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Był to bardzo wyrównany pojedynek zakończony wynikiem 15:18 (10:9). Trenerka drużyny AZS Politechnika Łódzka Agnieszka Kowalska jest bardzo zadowolona i jak powiedziała po meczu - Dla mnie to jest jak mistrzostwo świata, to najlepszy wynik w historii PŁ, nikt na nas wcześniej nie stawiał. Dwie nasze studentki dostały także wyróżnienia indywidualne : MVP całego turnieju AMP została wybrana Izabela Rzeszotek, natomiast Martyna Gomółka otrzymała tytuł najlepszej rozgrywającej.

Pamiątkowe zdjęcie po spotkaniu u rektora Pamiątkowe zdjęcie po spotkaniu u rektora

foto: Jacek Szabela

Rektor prof. Sławomir Wiak 11 czerwca 2018 r. zaprosił zawodniczki oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi i AZS PŁ na spotkanie, na którym pogratulował medalistkom sukcesu. Podczas rozmowy rektor podkreślił jak ważny dla Politechniki Łódzkiej jest rozwój sportu akademickiego, w którym nasza uczelnia odnosi nieprzerwanie znaczące sukcesy i organizuje wydarzenia o światowym zasięgu.

W skład naszej drużyny wchodzą głownie zawodniczki klubu Politechnika ChKS Łódź: Martyna Gomółka, Małgorzata Kisiel, Małgorzata Kuśmierska, Żaneta Moskal, Kinga Mularczyk, Patrycja Mularczyk, Dominika Nyga, Katarzyna Ostros, Izabela Pakulska, Dominika Rubiak, Izabela Rzeszotek, Sylwia Saletrowicz, Karolina Szczurek, Natalia Szmigielska, Katarzyna Szymańska, Magdalena Tarnowska. Kierownikiem drużyny jest Szymon Kubicki.