Krzysztof Wojciechowski, Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki

  Fizycy z PŁ na Pikniku Naukowym Online

2020-05-07
Tym razem prezentacje obejrzymy z domu

24. Piknik Naukowy miał się odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tak jak wszystkie imprezy masowe musiał przenieść się do wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy pikniku, nie zmienili daty wydarzenia i zapraszają do sieci w najbliższą sobotę 9 maja od godziny 11:00. Swoje pokazy zaprezentują fizycy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ. 
  Ruch na Pikniku

2018-09-13
Mega kalejdoskop
Krzysztof Wojciechowski

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Pikniku Naukowego był ruch. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ uczestniczyło w tej imprezie po raz dwunasty z rzędu. Nasze pokazy dotyczyły między innymi zagadnień związanych z paradoksami ruchu obrotowego, obserwacją złożonych ruchów drgających oraz ruchu silnych magnesów w pobliżu przewodników, w których wytwarzane są prądy wirowe.  Ziemia na Pikniku

2017-09-19
Czy to może tak działać? „Bombardier” przy dziale magnetycznym
Krzysztof Wojciechowski, Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki

Piknik Naukowy w Warszawie to największe w Europie plenerowe wydarzenie przybliżające szerokiemu kręgowi publiczności różne dziedziny nauki. W tym roku 21. Piknik odbył się pod hasłem przewodnim „Ziemia”. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej uczestniczyło w tej imprezie po raz jedenasty z rzędu.