Dorota Kamińska, Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych

VR i redukcja stresu

W czasie warsztatów
Krzysztof Pagacz

W hiszpańskim Vigo odbyła się w połowie lipca szkoła letnia w ramach projektu Erasmus+ VRXanny, którego głównym celem jest przygotowanie na uczelniach stref aktywnego relaksu mentalnego z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczyli w niej studenci Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu w Tartu (Estonia), Uniwersytetu w Vigo i grono nauczycieli akademickich.

Wirtualna rzeczywistość jako remedium na studencki stres

Wirtualna rzeczywistość pomoże w walce ze stresem
Krzysztof Pagacz

Depresja i lęk są powszechnymi, poważnymi zaburzeniami psychicznymi, które wpływają na sposób odczuwania, myślenia i radzenia sobie z codziennymi czynnościami. Niewątpliwy wpływ na ten problem ma pandemia COVID-19. Coraz częściej ofiarami nadmiernego stresu są młodzi ludzie, a także studenci. Naukowcy z Polski, Hiszpanii i Estonii pracują nad wirtualnym chill spotem, który ma pomóc w rozwiązaniu tych cywilizacyjnych problemów.