Andrzej Żarczyński, Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej

Nagrody dla absolwentów chemii

Laureaci konkursu, od lewej: Katarzyna Wieczorek, Piotr Wysocki, Daria Dendek Aleksandra Stępniewska, w towarzystwie władz wydziału, prezesa SITPChem i promotorów
Andrzej Żarczyński

Rozstrzygnięto Konkurs Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego - OŁ SITPChem na najlepszą pracę dyplomową z chemii w roku akademickim 2020-2021. Wszyscy laureaci są absolwentami Wydziału Chemicznego PŁ. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się w sali konferencyjnej Alchemium.

Nowa metoda usuwania chloru z gazów

Dyplom dla wynalazku nagrodzonego platynowym medalem

Nagrodzony platynowym medalem na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2019 wynalazek Sposób usuwania chloru z mieszanin gazowych, zwłaszcza z gazów odlotowych i spalin powstających w procesach termicznego i termokatalitycznego rozkładu związków organicznych zawierających chlorjest w trakcie patentowania. Wniosek został wniesiony do Urzędu Patentowego RP w sierpniu 2019 r.