Małgorzata Świt, Centrum Współpracy Międzynarodowej

Największy w PŁ projekt Erasmus+ z krajami spoza UE

Uczestnicy Tygodnia Międzynarodowego w Politechnice w Tomsku, grudzień 2019
Alina Wujcik

Centrum Współpracy Międzynarodowej uzyskało wsparcie finansowe dla największego, jak do tej pory, realizowanego w PŁ projektu mobilności Erasmus+ z krajami partnerskimi, czyli pozaunijnymi. Projekt rozpoczął się we wrześniu i potrwa do lipca 2023 roku.

Z Erasmusem w świat

Grupa uczestników EPS z opiekunami (wśród nich Katia, studentka z Rosji)

W Rostowie i Taganrogu czekało mnie iście królewskie przyjęcie – Uniwersytet oddelegował po mnie samochód i bardzo miłą opiekunkę (…). Gdy zasygnalizowałem potrzebę pogłębienia znajomości języka rosyjskiego, po dwóch tygodniach byłem już na zajęciach kursu dla cudzoziemców i to bez żadnych dodatkowych formalności.

Tak wspomina początki swojego pobytu na stypendium Erasmus+ w Południowym Uniwersytecie Federalnym w Rosji Marcin Witkowski - student Zarządzania i Inżynierii Produkcji.