Impreza na sportowo

19-06-2019

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” odbył się już po raz piąty. Tym razem miał on sportowy i prozdrowotny charakter. Wydarzeniu które odbyło się w słoneczną niedzielę, patronował JM Rektor prof. Sławomir Wiak.

Zgodnie z hasłem Impreza na sportowo młodzi uczestnicy pikniku, pod okiem Przedszkoliady.pl, mogli spróbować sił w piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce, skoku w dal i skoku przez płotki. Przewodnikami po sportowych dyscyplinach byli trenerzy oraz sympatyczny kangur – maskotka pikniku. Dzieci podzielone na zespoły z zapałem uczestniczyły w Igrzyskach Drużyny Kangura. Zachwycone udziałem w rywalizacji otrzymywały medale i dyplomy.

Zabawy w czasie pikniku Zabawy w czasie pikniku

foto: Agnieszka Zajdler-Piątkowska

Strefą fan dla młodszych zajęła się Bergamutka, która zachęcała do zabaw muzyczno-ruchowych z instrumentami, do lepienia mas i slajmów, malowania na dużych formatach, budowania z klocków. Była też strefa sensoryczna, stanowisko z piaskiem kinetycznym, animacje z chustą klanzą, tunelem animacyjnym, bum rurkami.

Na lekko zacienionej, zielonej części terenu Wydziału Zarzadzania i Inżynierii Produkcji maluchy z zapałem malowały na folii, lepiły ciekawe kształty z modeliny, puszczały bańki mydlane, bawiły się szklanymi kulkami, grały na bębenkach, łowiły rybki oraz wspólnie  z rodzicami budowały konstrukcje z klocków.

Atrakcją dla najmłodszych były ogromne, kolorowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie, rozstawione i zabezpieczone przez firmę Happy Kids.

Dzieci z zapałem budowały konstrukcje z klocków Dzieci z zapałem budowały konstrukcje z klocków

foto: Agnieszka Zajdler-Piątkowska

Dzieci mogły też skorzystać z pokazowej lekcji języka angielskiego prowadzonej przez lektorki szkoły Be Smart, które poprzez zabawę, przy użyciu wielu gadżetów, łakoci i prezentów, zachęcały do wspólnej nauki.

Wśród członków „Solidarności” PŁ wylosowana została nagroda – powerbank, którą wręczył przewodniczący Jacek Sawicki.

Atrakcji było bardzo dużo, ale największe poruszenie wśród najmłodszych uczestników pikniku wzbudził przyjazd ochotniczej straży pożarnej z Łagiewnik. Dzieci natychmiast zgromadziły się wokół wozu strażackiego, by wsiąść do kabiny pojazdu, a także skorzystać z „prysznica”, którym strażacy obficie polewali zachwycoe maluchy. Radości, zabawy i śmiechu było co niemiara.

Łasuchów zmęczonych harcami kusiły pyszne lody rzemieślnicze firmy „Słodko słodko”, sprężynki ziemniaczane, przywołujące wspomnienie wakacji, a także ciastka, wypieki oraz niezbędna przy tym pięknym, ale gorącym słońcu, woda.

Piknik upłynął w miłej rodzinnej atmosferze. Mali i duzi członkowie rodzin obdarowani zostali wspaniałymi prezentami od KZ NSZZ „Solidarność” w PŁ: plecakami i kocami piknikowymi.

Nad bezpieczeństwem zabawy - oprócz straży pożarnej - czuwała firma porządkowa Stekop oraz ratownicy medyczni z firmy TransMed Łódź.

Kierujemy serdeczne podziękowania na ręce rektora prof. Sławomira Wiaka za finansowe wsparcie imprezy, kanclerza PŁ Włodzimierza Fisiaka za pomoc organizacyjną od strony technicznej, dziekana Wydziału ZIP prof. Zbigniewa Wiśniewskiego za udostępnienie terenu oraz do wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie V Pikniku Rodzinnego "Solidarności" PŁ.

Pełni wrażeń po tegorocznej bardzo udanej imprezie z niecierpliwością czekamy na kolejny piknik. Do zobaczenia za rok!