Marcin Kamiński, Katedra Mechaniki Konstrukcji

Nagrodzony na Gali Nauki Polskiej

Minister edukacji i nauki wręcza nagrodę prof. Marcinowi Kamińskiemu
źródło; https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/gala-nauki-polskiej

Prof. Marcin Kamiński, naukowiec z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, kierownik dyscypliny Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za osiągnięcia naukowe w 2021 r.

Obliczanie niezawodności konstrukcji diagrid

Wybrane rozwiązania konstrukcyjne typu diagrid analizowane w nagrodzonej rozprawie

Minister Rozwoju i Technologii przyznał nagrody za najlepsze prace doktorskie w dziedzinie architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Nagrodę tę otrzymał z Politechniki Łódzkiej dr inż. Bartłomiej Pokusiński, za rozprawę doktorską Niezawodność wybranych stalowych konstrukcji prętowych typu diagrid.

Promotor pracy prof. Marcin Kamiński wyjaśnia problematykę poruszoną w pracy oraz oryginalność zastosowanego aparatu obliczeniowego.

Systemy informatyczne dla budownictwa

Sygnatariusze umowy, od prawej: prof. Dariusz Gawin, dr inż. Mirosław Sopek, dr inż. Jan Kroh, prof. Marcin Kamiński
Michał Gajdzicki

Politechnika Łódzka nawiązała współpracę z firmami MakoLab S.A. i Eutonomy działającymi na rynku krajowym i międzynarodowym. Celem współpracy jest stworzenie i wykorzystanie systemów pomiarowych w budynkach mieszkalnych do badania ich szeroko rozumianego komfortu, bezpieczeństwa oraz trwałości.

Bliższa współpraca z przemysłem

Po podpisaniu umowy,od lewej: prof. Renata Kotynia, prof. Marek Lefik (dziekan Wydziału), prof. Marcin Kamiński (kierownik dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport), prezes firmy Hubert Hoffman oraz pracownik firmy i doktorant PŁ – mgr inż. Rafał Bredow
Sylwia Kalinowska, Commercecon

Współpraca nauki z przemysłem jest priorytetem dla uczelni technicznych wszystkich wysoko rozwiniętych krajów. Jej zadaniem jest podnoszenie innowacyjności i kreatywności absolwentów, tworzenie nowych rozwiązań technicznych i struktur gospodarczych, a także stawianie nowych wyzwań teoretycznych i technologicznych. W związku z tym Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ rozpoczął współpracę z firmą budowlaną Commercecon z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim.