Dawid Stawski, Instytut Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych

Badaczka z Teheranu w PŁ

Prof. Somaye Akbari w towarzystwie prof. Katarzyny Grabowskiej i prof. Dawida Stawskiego
Lidia Smereka

Na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów gościła prof. Somaye Akbari, badaczka z Department of Textile Engineering w Amirbakir University of Technology (Tehran Polytechnic). Współpraca Politechniki z uczelnią irańską ma kilkuletnią historię. Podstawą do niej są wspólne prace nad tekstyliami funkcjonalnymi o właściwościach antybakteryjnych, insektycydowych, przeciwpleśniowych czy trudnopalnych. Tego rodzaju materiały znajdują zastosowanie w nowoczesnych aplikacjach bioaktywnych.

Włókna o wielu zastosowaniach

Wykład otwierający wygłosiła prof. Izabella Krucińska, dyrektor Instytutu Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych
Michał Puchalski/Małgorzata Giełdowska

Na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ odbyła się dziesiąta konferencja naukowa Central European Conference Fibre Grade Polymers, Chemical Fibres and Special Textiles.