Atrakcyjne oferty na wirtualnej platformie

26-04-2021

Akademickie Targi Pracy odbyły się po raz 16. i podobnie jak w roku ubiegłym były w pełni wirtualne. Organizatorzy sprostali wyzwaniom, realizując wszystkie stałe i lubiane punkty tej największej i najważniejszej tego typu imprezy targowej w Polsce.

- Zadbaliśmy o wirtualną platformę targową, która umożliwiała kontakt z pracodawcami przez wideoczaty. Wystawcy mieli możliwość stworzenia swoich stoisk w języku angielskim. E-katalog targowy także był dwujęzyczny. Udział wzięło niemal 70 firm z różnych branż odpowiadających profilom kształcenia na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jak co roku odwiedzający mogli uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych przez specjalistów. Nie zabrakło także Strefy Doradczej, w której odwiedzjący konsultowali swoje dokumenty aplikacyjne i brali udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej – mówi Aleksandra Kęsa – Zasadziak z Biura Karier Politechniki Łódzkiej.

Baner ATP 2021 Baner ATP 2021

Jak wynika z przekazanych danych, na platformie targowej zarejestrowało się niemal 3200 uczestników. W szczycie było ich jednocześnie 420. Na Fecebooku dołączyło do wydarzenia 1245 osób.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia. Przeprowadziliśmy ich aż 29 dla 605 osób – podkreśla kierująca Biurem Karier PŁ Małgorzata Skomiał.

Głównymi organizatorami ATP są: Urząd Miasta Łodzi, Młodzi w Łodzi, Politechnika Łódzka – Biuro Karier PŁ, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego, Best Łódź, ESN-EYE Łódź oraz  Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi Experience. Partnerem Targów jest Młoda Farmacja Łódź/Young Pharmacy Lodz.