Złoci chemicy

26-04-2018

Absolwenci Wydziału Chemicznego z rocznika 1968 otrzymali Złote Dyplomy upamiętniające ukończenie studiów w Politechnice Łódzkiej.

Uroczystość odbyła się na Wydziale, który większość z obecnych opuściła przed 50 laty. Absolwenci zostali serdecznie powitani przez prorektora dr. hab. inż. Witolda Pawłowskiego oraz Władze wydziału.

Dla Państwa jest to okazja, by spotkać się ze swoimi wspomnieniami, zobaczyć jak zmieniła się uczelnia – mówiła dziekan prof. Małgorzata Szynkowska.

Ilustracją tych zmian była prezentacja bogata w informacje o działaniach Wydziału, jego sukcesach, współpracy z biznesem i prowadzonymi projektami. Duże zainteresowanie wzbudziły plany związane z budową Alchemium nowego gmachu dla Wydziału.

Dyplom odebrała p. Izabela Nałęcz od dziekan prof. Małgorzaty Szynkowskiej (od lewej), prezesa SW dr inż. Jacka Szera i prodziekana prof. Dariusza Bielińskiego Dyplom odebrała p. Izabela Nałęcz od dziekan prof. Małgorzaty Szynkowskiej (od lewej), prezesa SW dr inż. Jacka Szera i prodziekana prof. Dariusza Bielińskiego

foto: Filip Podgórski

Prezes Stowarzyszenia Wychowanków PŁ dr inż. Jacek Szer opowiedział o celach Stowarzyszenia, o tym, że Złote Dyplomy – inicjatywa podjęta kilkanaście lat temu przez SW PŁ, są teraz wręczane na wydziałowych uroczystościach. Zachęcał do utrzymywania kontaktów z uczelnią. 

Złote Dyplomy wręczane przez panią dziekan i prezesa SW odbierane były z dumą i ogromną radością. Niewielka liczba uczestników spotkania, około 30 osób, sprawiła, że atmosfera była kameralna, sprzyjała rozmowom i dzieleniu się anegdotami z czasów studenckich. Absolwenci opowiadali o przebiegu ich kariery zawodowej, podkreślając jak dobre wykształcenie dała im Politechnika Łódzka.

Gościem specjalnym uroczystości Złotych Dyplomów na Wydziale Chemicznym był dr Jacek Michalak - wiceprezes zarządu ds. rozwoju Grupy ATLAS, a jednocześnie absolwent Wydziału Chemicznego PŁ. Wygłosił referat Internet Rzeczy dalekosiężna wizja rozwoju. Przedstawił w nim znaczenie i potencjał transformacyjny, jaki niesie ten rodzaj poszerzenia zastosowań sieci, który coraz silniej dostrzegany jest przez zarządzających firmami.