Zbigniew Boniek w PŁ

16-04-2019

Na ponad miesiąc przed meczem inaugurującym mistrzostwa świata w piłce nożnej U-20 prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz Fernando Morientes, były napastnik Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii, odwiedzili Łódź. Na stadionie Widzewa Łódź zaprezentowali główne trofeum imprezy - Puchar FIFA. Po tym wydarzeniu przyjechali do Politechniki Łódzkiej na spotkanie ze studentami i pracownikami uczelni.

 

 

Godzinna dyskusja dotyczyła oczywiście piłki nożnej. Goście opowiadali o swojej drodze do sukcesu oraz wspominali mecze i wydarzenia z lat, gdy byli aktywnymi zawodnikami. Wiele mówiono też o nadchodzących mistrzostwach. Padały nazwiska zawodników, którzy stali się ikonami piłkarskich boisk - Diego Maradona, Lionel Messi, Thierry Henry, Luis Figo, Paul Pogba, czy Antoine Griezmann, a swoją karierę rozpoczynali właśnie na mistrzostwach świata U-20. Jednym z nich jest też Fernando Morientes, uczestnik imprezy w 1995 r. Jak mówił - To był jeden z najważniejszych turniejów, w jakich brałem udział.

W Łodzi odbędzie się dziesięć meczów, w tym mecz otwarcia i finał oraz wszystkie spotkania grupowe polskiej reprezentacji. Zdaniem prezesa Bońka mistrzostwa będą znakomitą promocją Polski.

Przy okazji spotkania prezes PZPN obejrzał film z rozgrywek drużyny KS OiZ PŁ Sparta Łódź oraz usłyszał od rektora prof. Sławomira Wiaka jak znakomitym centrum sportowym dysponuje PŁ i jak duże znaczenie przywiązuje uczelnia do zachowania synergii pomiędzy rozwojem intelektualnym, duchowym i sportowym.