Zasłużeni dla Łodzi

13-11-2023

Wyróżnienia „Za zasługi dla miasta Łodzi” nadaje Rada Miejska za godną szczególnego uznania działalność na rzecz miasta . Ich wręczenie odbyło się uroczyście z udziałem władz Łodzi. W gronie uhonorowanych osób był rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz Agnieszka Stołecka, dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej.

W czasie gali w Muzeum Miasta Łodzi nadano także tytuły Honorowych Obywateli Miasta Łodzi. Otrzymali je profesorowie nauk medycznych - pediatra Jadwiga Moll i kardiochirurg Jacek Moll, który nim został lekarzem skończył Wydział Mechaniczny PŁ. Prof. Jacek Moll i prof. Krzysztof Jóźwik współpracowali przy projekcie Polskie Sztuczne Serce. Honorowe Obywatelstwo otrzymał też Marian Turski, historyk i dziennikarz.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i Honorowi Obywatele Łodzi profesorowie medycyny Jadwiga i Jacek Moll Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i Honorowi Obywatele Łodzi profesorowie medycyny Jadwiga i Jacek Moll

foto: arch. prywatne

Prof. Krzysztof Jóźwik jest naukowcem i doświadczonym organizatorem zarządzającym tak dużym i wymagającym organizmem jakim jest Politechnika Łódzka. W ubiegłym roku przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu Europejskich Igrzysk Akademickich EUG, wielkiej międzynarodowej imprezy sportowej promującej nasze miasto. Prof. Krzysztof Jóźwik należy do Łódzkiego Klubu Lyons International i działa społecznie na rzecz dzieci i młodzieży z domów dziecka.

Agnieszka Stołecka i prof. Krzysztof Jóźwik Agnieszka Stołecka i prof. Krzysztof Jóźwik

foto: arch. prywatne

Agnieszka Stołecka jest dyrektorem Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej, który przyciąga wielu słuchaczy, oferując różnorodną tematykę związaną z osiągnięciami nauki i techniki, profilaktyką zdrowotną, czy kulturą i historią, w tym naszego miasta. Także w pandemii, troszcząc się o studentów UTW organizowała zdalne nauczanie przy pomocy autorskiej platformy.