Występy naszych studentów na AMP

15-04-2024

Sportowcy reprezentujący Politechnikę Łódzką uczestniczyli w Akademickich Mistrzostwach Polski. Występowali z mniejszym i większym powodzeniem, ale zawsze z pasją.

Aerobik

AZS Politechniki Łódzkiej po raz kolejny zorganizował Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Zawody przeprowadzono w pięciu kategoriach: solistek, solistów, duetów, trójek oraz teamów. Łącznie do Łodzi przyjechało 114 zawodników z 15 uczelni.

W klasyfikacji drużynowej Politechnika Łódzka zajęła 2. miejsce. Wśród solistów najlepszy był Bartosz Abratkiewicz z naszej uczelni, a duet Malwina Plak i Małgorzata Komorowska zajął 2. miejsca, podobnie jak zespół startujący w kategorii teamów: Zuzanna Pająk, Zuzanna Boruch, Anna Szymańska, Aleksandra Telbuch, Karolina Linek, Emilia Fojcik.

AMP w aerobiku sportowym zorganizował AZS PŁ w Zatoce Sportu AMP w aerobiku sportowym zorganizował AZS PŁ w Zatoce Sportu

Karate

W Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF w klasyfikacji drużynowej Politechnika Łódzka zajęła w tym roku drugie miejsce, ustępując Uniwersytetowi Gdańskiemu.

W zawodach zorganizowanych przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej wystartowało 143 zawodników z 36 uczelni.

W kata drużynowym zawodnicy i zawodniczki z PŁ zajęli miejsce 3. W kumite drużynowym nasi karatecy stanęli na najwyższym stopniu podium, a karateczki wywalczyły 3. miejsce.  Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli: Julia Komorowska była 2. w kumite kobiet -50 kg, a w kumite mężczyzn najlepsi byli Bartosz Wojciechowski -60 kg i Krzysztof Szewczyk -75 kg, a miejsce 3.w kumite mężczyzn +84 kg zajął Michał Bankowski.

Pływanie

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu odbyły się w Lublinie, na 25-metrowych basenie. Jedynym medalistą z Politechniki Łódzkiej w klasyfikacji generalnej został Marcel Wągrowski, który zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym i zajął 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Liczna grupa naszych pływaków zdobyła medale w klasyfikacji uczelni technicznych.