Wspólnie o lepszym jutrze

29-01-2020

Boma Momentum Viewing Party zgromadziło w IFE pasjonatów i aktywistów wrażliwych na niepokojące zjawiska zachodzące w dzisiejszym świecie.

W Centrum Kształcenia Międzynarodowego spotkali się studenci, pracownicy PŁ oraz przedstawiciele instytucji zewnętrznych, by wspólnie obejrzeć transmisję paryskiej konferencji Boma Momentum. Zorganizowała ją 27 stycznia 2020 roku międzynarodowa sieć Boma Global.

Boma Global to inicjatywa stworzona przez ludzi z wieloletnim doświadczeniem w realizacji interaktywnych wydarzeń i szkoleń dla tych, którzy chcą aktywnie mierzyć się z najważniejszymi wyzwaniami naszych czasów – gwałtownymi zmianami klimatu, rozwojem technologii, struktur społecznych oraz lokalnych i globalnych gospodarek.

Ralph Talmont, szef Boma Poland Ralph Talmont, szef Boma Poland

foto: Małgorzata Spodenkiewicz

Założycielka sieci Lara Stein i jej współpracownicy wykorzystują przy tym praktykę zdobytą podczas budowy platformy wymiany myśli i doświadczeń TEDx, która stała się globalnym ruchem społecznym, mającym na koncie ponad 15 000 zrealizowanych wydarzeń.

Podczas paryskiej konferencji Boma Momentum wysłuchano  wystąpień 15 mówców – prezesów korporacji, aktywistów i artystów. Przedstawili oni swój punkt widzenia m. in. na ekologię, walkę z rasizmem i społeczną odpowiedzialność biznesu. Transmisję konferencji otworzył w IFE szef Boma Poland – Ralph Talmont. Podkreślił on, że konferencje i dyskusje to dopiero początek działań sieci. Najważniejszym celem jest nie samo nakreślanie społecznych problemów, ale ich rozwiązywanie za sprawą oddolnych działań i inicjatyw. Spotkanie w IFE stworzyło szansę na podjęcie szerszej współpracy pomiędzy Boma Poland i Politechniką Łódzką.