Wspólne kształcenie z BSH

21-09-2018

W roku akademickim 2018/2019 Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ wraz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego uruchomił dla grupy studentów mechatroniki  kształcenie w formule dualnej.

 

 

Program skierowany jest do osób szczególnie zainteresowanych mechatroniką, chcących zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe już w trakcie studiów. W pierwszej edycji uczestniczy trzynastu studentów, którzy ukończyli I rok. Podpisanie umowy, które odbyło się 21 września było zwieńczeniem kilkuetapowego procesu rekrutacji. Studenci musieli złożyć aplikacje, odbyć rozmowy rekrutacyjne i wziąć udział w Assessment Center (wielowymiarowy proces oceny kompetencji, w którym uczestnicy muszą zmierzyć się z serią zadań, a sposób ich wykonania i reakcje uczestników są oceniane przez doświadczonych rekruterów).

Gratulacje składa Członek Zarządu BSH, dyrektor oddziału łódzkiego  Oliver Giersberg, obok prorektor prof. PŁ Witold Pawłowski i Elżbieta Grochal kierownik Działu Personalnego firmy Gratulacje składa Członek Zarządu BSH, dyrektor oddziału łódzkiego Oliver Giersberg, obok prorektor prof. PŁ Witold Pawłowski i Elżbieta Grochal kierownik Działu Personalnego firmy

foto: Jacek Szabela

Studia w formule dualnej pod patronatem BSH będą trwać pięć semestrów, podczas których studenci oprócz zajęć na uczelni spędzać w BSH minimum jeden dzień w tygodniu. Po II oraz III roku studiów odbędą też czterotygodniowe praktyki w BSH. Dodatkowo, studenci będą mieć możliwość pisania pracy dyplomowej w powiązaniu z potrzebami BSH. Firma oferuje także stypendia oraz udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje.

Uroczyste podpisanie umowy

Podczas uroczystości, w czasie której studentom wręczono umowy, rozpoczynając symbolicznie w ten sposób ich nowy etap edukacji, prorektor ds. studenckich dr hab. Witold Pawłowski, prof. PŁ podkreślił wyjątkowość podjętej wspólnie z BSH inicjatywy. – Studia dualne to wciąż rzadkość w polskim środowisku akademickim. Współpraca z BSH w zakresie kształcenia cieszy nas szczególnie, ponieważ dajemy naszym studentom nowe możliwości rozwoju oraz ogromne doświadczenie zawodowe już na etapie studiów. Mam nadzieję, że ten sposób kształcenia będzie przykładem dla innych, jak edukacja powinna współpracować z biznesem.

Członek Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Oliver Giersberg podkreślił, że studia w formie dualnej od wielu lat z sukcesem prowadzone są w Niemczech, gdzie mieści się centrala firmy BSH. - Postanowiliśmy wprowadzić ten model edukacji w naszym oddziale Łodzi. Jest to kolejny etap rozwijania współpracy z Politechniką Łódzką, do którego zobowiązaliśmy się w 2017 roku – mówił. - Wiemy, że dzięki połączeniu praktyki i edukacji absolwenci wkroczą na rynek pracy z cennym doświadczeniem zawodowym zdobytym w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Z naszej strony, najlepszym absolwentom zaoferujemy podjęcie pracy w BSH na podstawie umowy o pracę wraz z atrakcyjnym pakietem benefitów, którym cieszą się pracownicy naszej firmy.