Wakacje z remontem

19-08-2019

Projekt Workcamp Łódź 2019 dobiegł końca. Wolontariusze zrzeszeni w Kole Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Łódzi po raz piąty wyremontowali placówkę pożytku publicznego - miejsce spotkań dla dzieci i rodzin.

 

 

Placówką będą się opiekować pracownicy Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej łódzkiego MOPSu. Odbywać się w niej będą szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze, warsztaty dla dzieci, spotkania z rodzinami biologicznymi, terapie. W nowej placówce znajdą się pokoje na korepetycje, do zabaw, gabinet psychotraumatolożki oraz pomieszczenie służące warsztatom, szkoleniom i konferencjom.

W projekcie, który trwał 4 tygodnie, wzięło udział ok. 30 wolontariuszy. Byli to nie tylko studenci Politechniki Łódzkiej. Odwiedzali nas koledzy z innych miast. Workcamp to przede wszystkim prace remontowe, a te przynoszą często niespodziewane sytuacje. Tak też było tym razem. W trakcie remontu podłogi w dużym pokoju, okazało się, że posadzka jest w opłakanym stanie i należy położyć nową warstwę. Tona betonu załatwiła sprawę, ale spowodowała również pewne opóźnienia.

Wsparcie dla projektu

Workcamp to nie tylko przykre niespodzianki. Nas, jako koordynatorów szczególnie cieszy wsparcie wielu osób i firm, angażujących się w projekt. Niektórzy są związani z projektem już od kilku lat, co utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy jest ważne, potrzebne i godne zaufania w oczach przedsiębiorców. Otrzymaliśmy meble, materiały budowlane, środki finansowe.

Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku Projekt Workcamp Łódź również postawi sobie ambitne cele, a ich realizacja pomoże wielu osobom i przyczyni się do poprawienia warunków bytowych wielu potrzebujących ludzi.

 

Zakres remontu

Prace objęły: malowanie 400 m2 ścian i sufitów, odnowienie 2 łazienek, 5 pokoi, 50 m2 gładzi, położenie 100 m2 paneli podłogowych, wymianę ościeżnic i drzwi, położenie płytek w kuchni oraz w korytarzu, wyburzenie dwóch ścianek działowych i aranżację nowo powstałego pomieszczenia.