W oczekiwaniu na AMŚ w piłce ręcznej

20-08-2018

Pierwszy tydzień sierpnia minął w Rijece (Chorwacja) pod znakiem piłki ręcznej.  Miasto gościło najlepszych sportowców-studentów na Akademickich Mistrzostwach Świata. Imprezę obserwowała również reprezentacja KU AZS Politechniki Łódzkiej, który zawody te zorganizuje w 2020 roku.

Piłka ręczna jest najstarszą dyscypliną w programie AMŚ, tegoroczna edycja Mistrzostw była już dwudziestą czwartą. Ze względu na długą historię oraz liczbę zawodników i wspierających ich kibiców, których przyciąga impreza, są to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów z cyklu. W tym roku do Rijeki przyjechało 19 drużyn z 13 krajów, w tym z Polski.

Paulina Urbanek (z lewej) i Patrycja Cyniak z Paulo Ferreira, dyrektorem departamentu Akademickich Mistrzostw Świata FISU Paulina Urbanek (z lewej) i Patrycja Cyniak z Paulo Ferreira, dyrektorem departamentu Akademickich Mistrzostw Świata FISU

foto: KU AZS PŁ

Organizacja w 2020 roku AMŚ w piłce ręcznej będzie dla KU AZS PŁ wyzwaniem, ale również doskonałą okazją do rozwoju oraz przygotowań przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi, które odbędą się w Łodzi 2 lata później. Patrycja Cyniak oraz Paulina Urbanek z KU AZS PŁ z uwagą przyglądały się zawodom w Rijece oraz odbyły spotkania z przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego oraz FISU – Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego. Podczas ceremonii zamknięcia wiceprezes klubu Patrycja Cyniak odebrała z rąk prezesa Chorwackiej Federacji Sportu Akademickiego flagę FISU oraz gorąco zaprosiła wszystkich uczestników AMŚ do Łodzi już za dwa lata.