W nagrodę pojechał do Francji

24-08-2018

Błażej Ciecierski, laureat konkursu Veolii, reprezentował Politechnikę Łódzką w grupie 38 studentów z 23 krajów, którzy brali udział w Szkole Letniej zorganizowanej w Paryżu przez światowy koncern.

Uczestnicy tegorocznej, już 9. Veolia Summer School pochodzili z uczelni rozsianych na całym świecie. Wspólnie realizowali projekt, którego efekty prezentowali w obecności Antoine'a Frérota, przewodniczącego i dyrektora generalnego Grupy Veolia.

Uczestnicy Szkoły Letniej Uczestnicy Szkoły Letniej

foto: Fatoumata Diakhite-Thierry-Mieg

Błażej Ciecierski jest laureatem tegorocznego konkursu Veolii na najlepszą pracę dyplomową o tematyce energetycznej. Pracę inżynierską, dzięki której wygrał konkurs napisał pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Kotlickiego z Instytutu Elektroenergetyki na Wydziale EEIA. Poza udziałem w Szkole Letniej nagrodą jest płatny, pięciomiesięczny staż w firmie Veolia Energia Łódź S.A.

Błażej Ciecierski spędził tydzień w Veolia Campus znajdującym się pod Paryżem. Jak mówi - Każdego dnia omawialiśmy inną dziedzinę działalności oraz zwiedzaliśmy związaną z nią placówkę Veolii: sortownię i spalarnię odpadów, nowoczesną oczyszczalnię wody, centrum badawcze, siedzibę firmy. Dodatkowo realizowaliśmy projekt nowoczesnego, ekologicznego osiedla, uwzględniając narzucone przez organizatorów dane. W tym celu wszyscy zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły, a te na kolejne podgrupy zajmujące się problemami związanymi odpowiednio z energią, odpadami, gospodarką wodą oraz gospodarką przestrzenną. Końcowe wyniki naszej pracy zaprezentowaliśmy przed zarządem firmy w siedzibie Veolii w Paryżu.

Błażej Ciecierski docenia zalety Szkoły Letniej, nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy, ale także nawiązania kontaktu z przyszłymi specjalistami z całego świata.

Obecnie jest studentem studiów drugiego stopnia na kierunku energetyka na Wydziale Mechanicznym PŁ. Swoją przyszłość wiąże z przemysłem energetycznym.

 

Film z Veolia Summer School w Paryżu