W finałach światowych Imagine Cup

19-04-2018

Zespół Wavy, czyli studenci z Politechniki Łódzkiej i Politechniki Warszawskiej, zwyciężyli w finałach krajowych konkursu Imagine Cup. Teraz będą reprezentować Polskę w finale światowym w amerykańskim Seattle.

 

 

Zespół Wavy zajął pierwsze miejsce w kategorii Big Data, zostając również drużyną narodową. Studenci wyjadą na finały światowe, które odbędą się w lipcu w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, członek zespołu - Jakub Wujek - otrzymał nagrodę specjalną za najlepszy design (projekt interfejsu i wizualną prezentację produktu) przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Studenci opracowali lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który monitoruje przebieg nurkowania, zapewniając bezpieczeństwo. Dzięki systemowi Wavy nurek nigdy nie jest sam.

Na gali finałowej zespół reprezentowali: Jakub Wujek (Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej) i Damian Perydzeński (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki) z Politechniki Łódzkiej oraz Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej). Skład zespołu uzupełniają: Michał Andrzejczak oraz Marcin Lenarczyk z Politechniki Łódzkiej (Wydział FTIMS). Mentorem zespołu jest dr inż. Jarosław Andrzejczak (Wydział FTIMS). Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://wavydevice.com/

W finałach krajowych Politechnikę Łódzką reprezentowały również zespoły: HomU w kategorii Mixed Reality oraz CrazyCodersPL w kategorii Smart City.