Uznanie dla naukowców

26-02-2020

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostały wręczone podczas Gali Nauki Polskiej, która odbyła się w Toruniu. Wśród laureatów są naukowcy z Politechniki Łódzkiej.

 

Wydarzenie zorganizowane 19 lutego było najważniejszą częścią obchodów Dnia Nauki Polskiej – nowego święta państwowego w Polsce. Minister Jarosław Gowin przyznał 75 nagród indywidualnych i 13 zespołowych.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostały przyznane w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej.

Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej nagrodę otrzymali badacze z Zespołu Chemii Kwantowej Instytutu Fizyki: prof. Katarzyna Pernal, dr inż. Ewa Pastorczak i dr Michał Hapka.

Nagrodę indywidualną II stopnia za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej otrzymała dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ.