Uhonorowany przez WIPO

09-07-2019

W Dolinie Krzemowej w Kalifornii odbyła się międzynarodowa wystawa wynalazków Silicon Valley International Invention Festival 2019 (SVIIF). Uczestniczył w niej dr inż. Adam Rylski z PŁ, powołany przez organizatorów w skład międzynarodowego jury.

Organizatorem polskiego stoiska w Centrum Kongresowym w Santa Clara (24-26 czerwca 2019 roku) było Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Zaprezentowano na nim 16 wynalazków i innowacyjnych rozwiązań.

Dr inż. Adam Rylski otrzymał medal z rąk przedstawiciela WIPO z Korei Dr inż. Adam Rylski otrzymał medal z rąk przedstawiciela WIPO z Korei

foto: arch.prywatne

Wydarzeniem szczególnym dla Politechniki Łódzkiej było odznaczenie dr. inż. Adama Rylskiego prestiżowym Złotym Medalem WIPO - Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Dr inż. Adam Rylski został doceniony za osiągnięcia wynalazcze – jest autorem lub współautorem 51 rozwiązań - i aktywność na arenie międzynarodowej w zakresie własności intelektualnej.

- WIPO jest jedną z agend ONZ. Organizacja ta udzieliła wsparcia merytorycznego organizatorom Wystawy, którymi byli: Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych IFIA, Geneva’s Exhibition and Congress Center PALEXPO z Genewy, zajmujące się targami i wystawami oraz władze lokalne miasta – mówi dr Rylski.

Medal WIPO jest najwyższym odznaczeniem na świecie, swego rodzaju Grand Prix, które można otrzymać w zakresie szeroko rozumianej własności intelektualnej. W Polsce medalem tym zostało dotychczas odznaczonych ok. 20 wybitnych naukowców, wynalazców i twórców techniki. Z PŁ medal otrzymała prof. Zdzisława Libudzisz, prof. Andrzej Napieralski, prof. Izabella Krucińska i Katarzyna Nawrotek jako student-wynalazca.