Tydzień z matematyką i fizyką po raz jedenasty!

15-09-2021

Wykładowcy Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ od 6 do 10 września przeprowadzili zajęcia dla uczniów pięciu liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego, objętych przez Centrum patronatem. Tydzień z matematyką i fizyką odbył się po raz jedenasty!

Tym razem spotkania prowadzone były on-line. Uczniów przywitał dyrektor CMF, dr Andrzej Just, prof. PŁ, a dr Aleksandra Pawlik z Działu Promocji przedstawiła im ofertę kształcenia na naszej uczelni.

Tydzień z matematyki i fizyki odbył się on line Tydzień z matematyki i fizyki odbył się on line

foto: Agnieszka Niedziałkowska

Każdego dnia - od poniedziałku do piątku – uczniowie, już po lekcjach w szkole, zasiadali przed komputerami, by wysłuchać wykładu z matematyki, fizyki i odbyć wirtualne zajęcia w laboratorium.

Uczniowie z LO w Poddębicach oraz z I LO w Sieradzu wysłuchali m.in. wykładu z matematyki, który poprowadził (w języku angielskim) dr inż. Sławomir Jagodziński. Dla uczniów z I LO w Tomaszowie, II LO w Zduńskiej oraz II LO w Wieluniu wykład o Paradoksach rachunku prawdopodobieństwa poprowadziła dr Małgorzata Komisarska, a dr inż. Krzysztof Lisiecki opowiedział o Geometrii układów równań. Większość uczniów uczestniczyła też w wykładzie Czego o liczbach nie przeczytamy w podręcznikach autorstwa dr inż. Izabeli Jóźwik i dr inż. Małgorzaty Terepety, prof. PŁ.

Wspomnę również o wykładach z fizyki wygłoszonych przez dr. inż. Janusza Tomaszewskiego - Efekt cieplarniany, czyli ludzkość w składzie porcelany oraz dr. inż. Dariusza Krzyżańskiego – Jak działa LCD.

Pragnę podziękować wykładowcom Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, którzy zaangażowali się w prowadzenie zajęć z uczniami patronackich szkół.

Podziękowania kieruję również do Centrum E-Learningu za wsparcie techniczne oraz do Działu Promocji za udział w naszej akcji.

Tydzień z matematyką i fizyką już na trwale wpisał się w tradycję CMF, szczególnie korzystną dla uczniów liceów jako naszych przyszłych studentów.