Trzeci rzut

07-06-2017

International Bench Press League - Puchar Dyrektora Centrum Sportu to turniej, który składa się z trzech rzutów. Są to najbardziej wymagające zawody w Polsce w tej dyscyplinie sportu.

Zwycięzca całej ligi otrzymuje prestiżowy tytuł GrandMastera.

Trzeci rzut szóstej edycji ligi odbył się w Centrum Sportu PŁ (13 maja 2017 r.). Do startu zgłosiło się ponad 200 zawodników z Polski oraz goście z Rosji, Irlandii, Niemiec, Azerbejdżanu, Armenii i Łotwy. Na pomoście gościliśmy też paraolimpijską kadrę Polski w tej dyscyplinie sportu. Atrakcją zawodów był start kilku mistrzów świata i Europy różnych federacji, co uczyniło te zawody Ligą Mistrzów. Naszą uczelnię reprezentowało grupa 13 studentów sekcji trójboju siłowego, która wywalczyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej student oraz 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej na 29 drużyn.

Nasze największe indywidualne sukcesy to 2. miejsce Adriana Chojeckiego (wydz. EEiA) z wynikiem 200 kg i 3. miejsce Cezarego Kanasa (wydz. BAIŚ) z wynikiem 172,5 kg. W zawodach startował również trener sekcji i były Mistrz Polski w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Leżąc Marcin Laśkiewicz, który uzyskał wynik 210 kg.

Zawodników dekorowali obecni na zawodach: senator Maciej Grubski oraz dyrektor wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Patronat nad zawodami objął dyrektor Centrum Sportu PŁ Marek Stępniewski. Organizatorem zawodów jest sekcja trójboju siłowego PŁ.