Szczypiorniści u rektora

22-06-2018

Piłkarze ręczni klubu Politechnika Anilana Łódź to w części studenci Politechniki Łódzkiej, a ci młodsi trenujący w UKS Anilana to potencjalni kandydaci na studia. Uczelnia kibicuje ich sukcesom i dopinguje, wspierając działania Klubu.

Rektor prof. Sławomir Wiak zaprosił na spotkanie młodzieżowy zespół UKS Anilana Łódź 2001, aby pogratulować znakomitych wyników osiągniętych w kraju i za granicą. Namawiając licealistów do przyjścia na Politechnikę Łódzką rektor mówił – Będziemy starali się stworzyć wam jak najlepsze warunki, abyście mogli łączyć sport z nauką. Trzeba też myśleć o przyszłości, tej po zakończeniu sportowej kariery. Dyplom Politechniki Łódzkiej to przepustka do ciekawej pracy. Jak podkreślali obecni na spotkaniu prezesi Klubu UKS Anilana - Od samego początku przygody z piłką ręczną stawiamy na łączenie nauki z uprawianiem sportu. Młodzież usłyszała też o sportowym potencjale Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Rektor zachęcał władze klubu do rozgrywania ważnych meczów, a także do korzystania z profesjonalnego zaplecza pozwalającego na kondycyjne przygotowanie.

Drużyna UKS Anilana może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. Po raz kolejny została najlepszym zespołem w Polsce. Na rozegranych pod koniec maja 2018 roku zawodach szczypiorniści z Łodzi zostali Mistrzami Polski Juniorów Młodszych. Dwa lata temu zawodnicy trenerów Adama Jędraszczyka i Michała Matyjasika zdobyli tytuł Mistrzów Polski Młodzików i jak się okazuje nie spoczęli na laurach. Dochodząc do wysokiej formy drużyna zdobyła w 2017 roku Mistrzostwo Polski w Gimnazjadzie . W tym samym roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych szczypiorniści z Anilany, stanowiący większość kadry województwa łódzkiego, zajęli drugie miejsce.

W tym roku drużyna UKS Anilana Łódź 2001 pokazała dobre przygotowanie na światowych zawodach. Łódzki zespół, pokonując krajowych rywali, reprezentował Polskę na Szkolnych Mistrzostwach Świata w Katarze. Po zaciętej walce z drużyną Izraela piłkarze ręczni Anilany zajęli czwarte miejsce. W grupie zmierzyli się z drużynami z Danii, Kataru, Austrii i Maroka, w ćwierćfinale pokonali Francję, a w półfinale ulegli Niemcom.

Rektor prof. Sławomir Wiak otrzymał od Pawła Piotrowskiego, prezesa UKS Anilana Łódź podziękowania za wsparcie pierwszoligowego zespołu Politechnika Anilana Łódź w sezonie 2017/18, a od zawodników pamiątkową koszulkę Mistrza Polski Juniorów Młodszych.