Strefa załadunku wiedzy

23-11-2023

Strefa Biznesu powiększyła się o kolejną salę, której patronem jest firma współpracująca z Wydziałem Organizacji i Zarządzania. Otwarcie pracowni, której wyposażenie sfinansowała firma Geis PL sp. z o.o. odbyło się z udziałem studentów, którym HR Manager Dorota Wójcik przedstawiła perspektywy praktyk i staży.

 

 

Prowadzący spotkanie doc. Marek Sekieta, którego kontakty z otoczeniem społeczno-gospodarczym owocują licznymi korzyściami dla Wydziału i studentów, nie krył satysfakcji, że tak znakomity partner z branży logistycznej jeszcze mocniej zaistnieje w społeczności uczelni. W seminarium poprzedzającym symboliczne przecięcie wstęgi uczestniczyli m.in. prorektor ds. rozwoju prof. Paweł Strumiłło, dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska i panie prodziekan, a z firmy Geis PL dyrektor Oddziału Stryków Rafał Augustyniak i HR Manager Dorota Wójcik.

Przecięcie wstęgi przez władze PŁ, wydziału OiZ i firmy Geis PL Przecięcie wstęgi przez władze PŁ, wydziału OiZ i firmy Geis PL

foto: Jacek Szabela

Geis Group to niemiecka firma rodzinna obsługująca klientów na całym świecie. Przez spółki zależne dostarcza innowacyjne i wysokiej jakości rozwiązania transportowe i logistyczne. Na polskim rynku firma działa od 2013. Od tego czasu sieć dystrybucyjna w Polsce rozrosła się do 21 oddziałów. W Strykowie, skąd przybyli goście otwierający salę Geis PL, zlokalizowana jest centralna sortownia oraz centralny HUB drobnicowy ze 116 bramami o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych.

Pracownia sponsorowana przez firmę Geis PL Pracownia sponsorowana przez firmę Geis PL

foto: Jacek Szabela

Dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, nawiązując do profilu działalności firmy określiła nową salę, jako strefę załadunku wiedzy. Podkreśliła, że trwająca już długo współpracę z Geis PL, która jest wielowątkowa. – Oprócz warsztatów, zatrudniania naszych absolwentów, spotkań z ekspertami, bardzo cenne są dla nas wizyty studyjne. Firma Geis jest aktywnym członkiem klastra LODZistics, którego prezesem jest doc. Marek Sekieta. W zeszłym tygodniu dołączyła do Rady Biznesu działającej przy wydziale. Za tę współpracę serdecznie dziękuję. A co w przyszłości? Liczę na wspólne inicjatywy w obszarze badań naukowych.

Dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska Dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska

foto: Jacek Szabela

Doc Marek Sekieta wspominał m.in. wizyty studyjne odbywane późnym wieczorem, gdy w firmie wre praca Doc Marek Sekieta wspominał m.in. wizyty studyjne odbywane późnym wieczorem, gdy w firmie wre praca

foto: Jacek Szabela

Działalność Geis PL zaprezentował dyrektor Rafał Augustyniak. Podkreślił jak ważna dla firmy jest społeczna odpowiedzialność biznesu, zrównoważony rozwój, profesjonalizm i zorientowanie na klienta oraz systemy zarządzania jakością. Mówił też o aktywnościach podejmowanych przez Geis PL w klastrze LODZistics.

Prorektor PŁ prof. Paweł Strumiłło w rozmowie z gośćmi z Geis PL Dorotą Wójcik, Rafałem Augustyniakiem i Grzegorzem Chmieleckim Prorektor PŁ prof. Paweł Strumiłło w rozmowie z gośćmi z Geis PL Dorotą Wójcik, Rafałem Augustyniakiem i Grzegorzem Chmieleckim

foto: Jacek Szabela

Studenci obecni na spotkaniu usłyszeli od HR Manager Doroty Wójcik wiele informacji o możliwościach, z których mogą skorzystać, poszukując drogi zawodowego rozwoju. Jak podkreśliła, firma - mimo globalnego zasięgu - nie ma charakteru korporacyjnego. Być może wynika to z faktu, że jest zarządzana rodzinnie. Firmę założył w 1945 r. Hans Geis, mając do dyspozycji jedną staroświecką ciężarówkę. Dziś dyrektorami zarządzającymi Geis Group są jego synowie Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis, których słowa są zacytowane na stronie firmy „Ważne jest dla nas połączenie takich wartości jak energia i wizja z zaangażowaniem w logistykę. Jesteśmy tradycyjnie nowocześni.” Te słowa przekładają się m.in na akcje oraz inicjatywy skierowane do pracowników i otoczenia firmy w jej oddziałach na świecie.

Dzień z Geis PL zakończyły warsztaty dla studentów na temat roli IT, w tym sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego w optymalizacji procesów logistycznych poprowadzone przez Grzegorza Chmieleckiego, IT Managera Geis PL..