Stawiają na młodych

30-01-2019

Bio-Gen to firma biotechnologiczna, jedna z wiodących w Polsce, mająca w tej branży już prawie 30-letnie doświadczenie. W połowie grudnia 2018 roku firma otworzyła swoją siedzibę w Łodzi. Miesiąc później podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Łódzką.

 

 

Przedsiębiorstwo Wdrożeń i Zastosowań Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej Bio-Gen sprzedaje swoje produkty w kilkudziesięciu krajach świata. Firma produkuje m.in. probiotyki zalecane dla zwierząt, preparaty dla gleby i roślin, utylizatory nieczystości, biologiczne środki czyszczenia zbiorników wodnych. Jako jedyna w Polsce ma zarejestrowaną hodowlę pijawki lekarskiej.

Umowa, którą w imieniu Politechniki Łódzkiej podpisał prof. Dariusz Gawin prorektor ds. innowacji i rozwoju uczelni, jest dokumentem szczególnie ważnym dla naukowców i studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

- Możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia specjalistów firmy Bio-Gen ma dla nas duże znaczenie, zarówno dla projektów naukowych jak i edukacyjnych – mówiła dziekan Wydziału prof. Maria Koziołkiewicz podczas uroczystości zawarcia porozumienia. – Ważna jest także perspektywa współpracy przy organizacji praktyk dla studentów, spotkań edukacyjnych oraz prowadzenia wspólnych badań i opracowywania nowych technologii.

Jak zaznaczył prezes Zarządu Bio-Gen Artur Kleina podczas praktyk studenci będą mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami wykorzystania biotechnologii w wielu dziedzinach życia oraz specyfiką pracy w firmie mającej szerokie kontakty na świecie. Dla Bio-Genu, który planuje zatrudnienie w Łodzi kilkuset nowych, młodych pracowników, to także szansa na wyłonienie najlepszych kandydatów.