Spotkanie przed AME w siatkówce

22-07-2019

Rektor prof. Sławomir Wiak, znany z kibicowania sukcesom naszych studentów-sportowców oraz wspierania drużyn sportowych, zaprosił do rektoratu siatkarzy i siatkarki reprezentantów Polski na Akademickie Mistrzostwa Europy. Było to uroczyste wprowadzenie zawodników w atmosferę czekającej ich międzynarodowej rywalizacji.

W AME startują reprezentacje uczelniane. Zawody organizowane przez AZS PŁ w dniach 26 lipca - 2 sierpnia zgromadziły 29 zespołów z 16 krajów - 15 drużyn kobiecych i 14 męskich. W turnieju weźmie udział ponad 400 zawodników. Polskę reprezentują siatkarki i siatkarze z klubu AZS PŁ.

Od lewej: prof. Sławomir Wiak,  Marek Kondraciuk, Przemysław Jagielski i Konrad Szumigaj Od lewej: prof. Sławomir Wiak, Marek Kondraciuk, Przemysław Jagielski i Konrad Szumigaj

foto: Jacek Szabela

- Politechnika Łódzka jest organizatorem drugiej w tym roku imprezy rangi Akademickich Mistrzostw Europy. Przed miesiącem akademicy z Europy walczyli w Łodzi w AME w badmintonie. Teraz przyszedł czas na siatkówkę. Zawody tej rangi wróciły do Łodzi po 12 latach przerwy.

Trenerzy: Piotr Piotrowski (z lewej) i Mariusz Koralewski Trenerzy: Piotr Piotrowski (z lewej) i Mariusz Koralewski

foto: Jacek Szabela

AME w badmintonie oraz w piłce siatkowej są ważnym elementem przygotowań do zorganizowania Europejskich Igrzysk Studenckich EUSA Universities Games - Łódź 2022, w czasie których planowane jest rozegranie 18 sportów w ciągu 2 tygodni rywalizacji – mówił rektor prof. Wiak.

Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ zachęcał studentów do ambitnej walki, która zwieńczy okres ciężkiej pracy związanej z przygotowaniem do mistrzostw. Przemysław Jagielski, prezes KU AZS PŁ zapewnił, że zawody zostały świetnie przygotowane przez doświadczony zespół, którym kieruje, a hale czekają na mecze i kibiców.

Rozgrywki toczyć się będą w hali MOSiR, UKS Anilana i w ośrodku sportu Angelica. Na pamiątkę udziału w Akademickich Mistrzostwach Europy wszystkie zawodniczki i zawodnicy oraz trenerzy złożyli podpisy na specjalnie przygotowanej karcie.

Nasza drużyna składa się ze studentów wielu różnych kierunków Politechniki Łódzkiej.

Drużyna siatkarek: Justyna Iskrzyńska, Olga Flies, Izabela Wasiak, Magdalena Pawlak, Aleksandra Smeja, Sandra Sobór, Angela Fliszewska, Wiktoria Kaniewska, Maria Tomczak, Maria Mańko, Zofia Bednarek, Aleksandra Budzyń, Julia Grabia, Marta Mastalska. Trenerem jest Mariusz Koralewski.

Drużyna siatkarzy: Maciej Kaszewiak, Szymon Dobrowolski, Bartosz Gajdzicki, Kamil Kosz, Filip Juszczak, Bartłomiej Kowalski, Jan Dobrowolski, Kamil Kiszko-Zgierski, Adam Głowacki, Dawid Dobrowolski, Damian Migała, Szymon Molenda. Trenerem jest Piotr Piotrowski.