Promocje doktorskie

10-05-2018

Dwudziestu dwóch doktorów habilitowanych i siedemdziesięciu ośmiu doktorów zostało uroczyście promowanych 10 maja na posiedzeniu Senatu Politechniki Łódzkiej .

 

Awans naukowy ponad stu osób, wśród nich pięciu, którym nadano w minionym roku tytuł profesora, to dla uczelni ważne święto. Liczna obecność rodzin i bliskich promowanych doktorów świadczyła, że jest to także istotny moment w ich życiu prywatnym.

- Wszystkich promowanych naukowców łączy pasja, zaangażowanie, pragnienie pogłębiania wiedzy i chęć rozwoju. To pozwala na osiąganie kolejnych sukcesów – mówił rektor prof. Sławomir Wiak.

W swoim wystąpieniu rektor nawiązał też do wyzwań związanych z oczekiwaną reformą szkolnictwa, przypominając wkład Politechniki Łódzkiej w prace nad nową ustawą.

- Przygotowujemy się do wprowadzenia dużych zmian. Zapewniam Państwa, że Politechnika Łódzka jest na nie gotowa. Mając świadomość, że przed nami wiele wysiłku w ich wprowadzaniu, chciałbym powiedzieć, że zyskamy na tych zmianach. Najważniejszym kierunkiem tej reformy jest jakość, a w tym poprawa warunków pracy naukowej – podkreślił prof. Wiak.

Politechnika Łódzka ma prawo do habilitowania w trzech naukach i do doktoryzowania w pięciu. Habilitacje obejmują nauki: techniczne, chemiczne i matematyczne, dodatkowo uczelnia ma prawo do nadawania stopnia doktora w naukach fizycznych i ekonomicznych. Dotychczas w Politechnice Łódzkiej wypromowano ponad 700 doktorów habilitowanych i niemal 3600 doktorów.