Promocja wymiany podczas ATP

11-04-2019

Akademickie Targi Pracy 2019 pokazały, jak bardzo potrzebna jest promocja mobilności wśród polskich i zagranicznych studentów PŁ.

 

 

Na stworzonym przez CWM PŁ stoisku „Program Erasmus+ - studia i praktyki zagraniczne” zainteresowani mogli uzyskać wyczerpujące informacje, a również wziąć udziału w konkursie. Polegał on na odgadywaniu lokalizacji zabytków, znajdujących się na specjalnie stworzonych pocztówkach.

Gadżety i konkursowe widokówki Gadżety i konkursowe widokówki

foto: Małgorzata Spodenkiewicz

Stoisko Erasmusa pojawia się na Targach ATP podczas każdej edycji. Co roku studenci zgłaszają podobne wątpliwości związane z wymianą. Czy w tym roku zaskoczyli czymś organizatorów?

Studenci PŁ wciąż nie są do końca świadomi, że uczelnia oferuje im możliwość wyjazdu nie tylko na studia, ale również na praktyki – podsumowują Volha Dvoskina i Ewa Jarzębowska z Sekcji Mobilności Studenckiej. – W kontekście praktyk ten rok pokazał nam również, że mało kto wie o istnieniu możliwości tzw. „wyjazdów absolwenckich”. Z takiej oferty mogą skorzystać niedawni absolwenci PŁ, którzy przystąpią do rekrutacji na ostatnim roku studiów, przed złożeniem egzaminu dyplomowego i zostaną zakwalifikowani na wyjazd. To naprawdę ciekawa opcja, ponieważ w zasadzie nie ma ograniczeń w wyborze firmy czy uczelni przyjmującej – dodają.

Politechnika Łódzka uczestniczy w programie Erasmus od początku jego istnienia w Polsce, czyli od 1998 roku.