Prawie jak studenci

28-09-2022

„Tydzień z matematyką i fizyką to już wydarzenie historyczne” – to słowa prorektora ds. studenckich dr hab. inż. Witolda Pawłowskiego, prof. PŁ. nawiązujące do wydarzenia, które pozwoliło uczniom poznać uczelnię wraz z jej laboratoryjnym zapleczem i odbyć ciekawe zajęcia.

 

 

Uroczyste otwarcie dwunastej edycji „Tygodnia z matematyką i fizyką” odbyło się w auli im. Prof. Tadeusza Paryjczaka – w Alchemium (12 września 2022 r.). Uczniów czterech liceów ogólnokształcących z województwa łódzkiego powitał prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ wraz z innymi przedstawicielami władz Politechniki Łódzkiej. Tego dnia uczniowie klas maturalnych z Poddębic, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego i Wielunia rozpoczęli swoją przygodę z Politechniką Łódzką.

Zajęcia dotyczyły zastosowań matematyki oraz fizyki. Niektóre wykłady prowadzone były w języku angielskim. Wydziały udostępniły aule, sale ćwiczeniowe i laboratoryjne, dzięki czemu uczniowie, uczestnicząc w zajęciach, mieli możliwość zobaczenia jak nowoczesna jest Politechnika Łódzka i jak piękny ma kampus.

Nad przygotowaniem Tygodnia z matematyką i fizyką pracowało wiele osób. Byli to wykładowcy Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, jak i wykładowcy Instytutu Fizyki Wydziału FTIMS. Dzięki uprzejmości władz Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska uczniowie zwiedzili LabFactor – nowoczesną bazę edukacyjną dla studentów. Swoje podwoje przed uczniami otworzyła również Biblioteka Główna PŁ.

Przygoda młodzieży z uczelnią zakończyła się w 16 września 2022 r. Mamy nadzieję, że ten przedsmak studenckiego życia, obejmujący także mieszkanie w akademikach, zachęci ją do studiowania na Politechnice Łódzkiej. Serdecznie zapraszamy!

Ze swej strony składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu dwunastej edycji Tygodnia z matematyką i fizyką.